Dziś mamy 12 lipca 2024, piątek, imieniny obchodzą:

12 czerwca 2024

Uczcili pamięć żołnierza. Oddał życie w obronie granic Ojczyzny

fot. KP PSP w Nakle

fot. KP PSP w Nakle

Nakielscy strażacy oddali hołd #dla tragicznie zmarłego żołnierza śp. sierż. Mateusza Sitka.

W środę, 12 czerwca 2024 roku o godzinie 12.00, strażacy z Komendy Powiatowej Panstwowej Straży Pożarnej w Nakle nad Notecią wspólnie z funkcjonariuszami Policji, żołnierzami Wojska Polskiego oraz ratownikami WOPR z włączonymi sygnałami świetlno-dźwiękowymi uczcili minutą ciszy pamięć zmarłego śp. sierż. Mateusza Sitka, który oddał swoje życie w obronie granic Naszej Ojczyzny.

Cześć Jego pamięci!

Opracował: st.kpt. Bartosz Walkowiak

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 9 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Lipiec. Idealny czas na wakacyjną domówkę!

Orzeźwiające drinki, soczyste owoce oraz aromatyczne# i pożywne przekąski, zapewniające nam energię do białego rana – lipiec to doskonały moment, by we własnym mieszkaniu lub ogrodzie wyczarować iście tropikalny bar, godny najlepszych nadmorskich kurortów. Jakie przekąski pasują do najpopularniejszych wakacyjnych koktajli? Z czym je łączyć, by miło rozpocząć dzień po udanej imprezie?

(czytaj więcej)
0

Dzień Walki i Męczeństwa Wsi Polskiej. Patriotyczna postawa rolników

12 lipca obchodzimy święto państwowe – Dzień Walki i Męczeństwa Wsi Polskiej#. Obchody tego dnia to oddanie hołdu mieszkańcom polskiej wsi za ich patriotyczną postawę w czasie II wojny światowej – bohaterską walkę, zapewnianie żywności oraz pomoc udzielaną uciekinierom i osobom ukrywającym się przed prześladowaniami.

(czytaj więcej)
0

Ważna data dla leśników. Dzień poświęcony Janowi Gwalbertowi

Dzień leśnika w różnych kalendarzach# „wypada” inaczej. Dzień Leśnika i Drzewiarza mamy 5 kwietnia. Od kilku lat uznaje się, że leśnicy swój dzień obchodzą 12 lipca. Ale to nie jedyna ważna data dla leśników i lasów Państwowych.

(czytaj więcej)
0

Uważaj na barszcz Sosnowskiego! Roślina niebezpieczna dla człowieka

Czy wiesz, że podczas letniego spaceru powinieneś uważać na rośliny#, które mijasz na swojej drodze? Zagrożenie dla zdrowia może stanowić przede wszystkim barszcz Sosnowskiego (Heracleum sosnowskyi). Ryzykowne jest nie tylko dotykanie, ale nawet przebywanie w jego otoczeniu.

(czytaj więcej)