Dziś mamy 24 września 2023, niedziela, imieniny obchodzą:

02 czerwca 2023

Uczniowie z wizytą u policjantów. Dzieci zadawały wiele pytań

fot. powierzone

fot. powierzone

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Sadkach odwiedzili policjantów z miejscowego #posterunku. Dzieci z zaciekawieniem słuchały opowiadań oprowadzających ich po posterunku dzielnicowych i zadawały wiele pytań.

Zazwyczaj to policjanci odwiedzają dzieci w szkołach i przedszkolach. Tym razem to uczniowie klasy IV ze Szkoły Podstawowej w Sadkach, przybyli z wizytą do Posterunku Policji w Sadkach. Przewodnikiem maluchów byli dzielnicowi: mł. asp. Mateusz Stereńczak oraz st. sierż. Piotr Dereniowski

Uczniowie zwiedzili posterunek i bacznie przyglądali się pracy mundurowych. Jedną z atrakcji była również możliwość, by wsiąść za kierownicę oznakowanego radiowozu i dowiedzieć się, jak wyposażony jest ten specjalistyczny pojazd.

Na zakończenie wizyty w posterunku uczniowie wysłuchali pogadanki na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym i otrzymali odblaski ufundowane przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych z Sadek.

Materiał: asp. Zofia Wrzeszcz / p.o. Oficera prasowego KPP Nakło nad Notecią

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 6 9

Czytaj również

udostępnij na FB
0

50 gminnych pracowni komputerowych. Nabór do projektu "miniPAKT"

Podczas konferencji prasowej #w Olsztynie minister cyfryzacji Janusz Cieszyński ogłosił rozpoczęcie naboru do konkursu miniPAKT – gminne pracownie komputerowe. „miniPAKT, to konkurs grantowy, dzięki któremu JST będą mogły stworzyć u siebie kreatywną przestrzeń, która rozwinie nowe formy wzmacniania kompetencji cyfrowych wśród obywateli. Każdy samorząd może otrzymać 200 tys. na zorganizowanie takiej pracowni” – zaznaczył szef resortu cyfryzacji.

(czytaj więcej)
0

Międzynarodowy Dzień Głuchych i Języka Migowego. Ustanowiony w 1958 r.

Dziś obchodzimy Międzynarodowy Dzień #Głuchych i Języka Migowego.

(czytaj więcej)
0

Pakiet edukacyjny „Rodzina Ulmów”. Materiały do wykorzystania na lekcjach

Zachęcamy do korzystania z materiałów edukacyjnych #przygotowanych przez Ośrodek Rozwoju Edukacji z okazji beatyfikacji rodziny Ulmów. Przybliżają one nie tylko historię rodziny z Markowej, ale także inne postaci ratujące Żydów w czasie II wojny światowej. Uczniowie i nauczyciele mogą wziąć udział także w różnych konkursach, których celem jest popularyzacja wiedzy o relacjach polsko-żydowskich w czasie okupacji niemieckiej oraz postawach Polaków udzielających pomocy swoim żydowskim sąsiadom.

(czytaj więcej)
0

Trwa sezon na grzyby. "Jeżeli masz wątpliwości, nie ryzykuj"

Zbieranie grzybów wymaga wiedzy oraz #doświadczenia.

(czytaj więcej)