Dziś mamy 12 lipca 2024, piątek, imieniny obchodzą:

02 czerwca 2023

Uczniowie z wizytą u policjantów. Dzieci zadawały wiele pytań

fot. powierzone

fot. powierzone

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Sadkach odwiedzili policjantów z miejscowego #posterunku. Dzieci z zaciekawieniem słuchały opowiadań oprowadzających ich po posterunku dzielnicowych i zadawały wiele pytań.

Zazwyczaj to policjanci odwiedzają dzieci w szkołach i przedszkolach. Tym razem to uczniowie klasy IV ze Szkoły Podstawowej w Sadkach, przybyli z wizytą do Posterunku Policji w Sadkach. Przewodnikiem maluchów byli dzielnicowi: mł. asp. Mateusz Stereńczak oraz st. sierż. Piotr Dereniowski

Uczniowie zwiedzili posterunek i bacznie przyglądali się pracy mundurowych. Jedną z atrakcji była również możliwość, by wsiąść za kierownicę oznakowanego radiowozu i dowiedzieć się, jak wyposażony jest ten specjalistyczny pojazd.

Na zakończenie wizyty w posterunku uczniowie wysłuchali pogadanki na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym i otrzymali odblaski ufundowane przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych z Sadek.

Materiał: asp. Zofia Wrzeszcz / p.o. Oficera prasowego KPP Nakło nad Notecią

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 7 9

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Lipiec. Idealny czas na wakacyjną domówkę!

Orzeźwiające drinki, soczyste owoce oraz aromatyczne# i pożywne przekąski, zapewniające nam energię do białego rana – lipiec to doskonały moment, by we własnym mieszkaniu lub ogrodzie wyczarować iście tropikalny bar, godny najlepszych nadmorskich kurortów. Jakie przekąski pasują do najpopularniejszych wakacyjnych koktajli? Z czym je łączyć, by miło rozpocząć dzień po udanej imprezie?

(czytaj więcej)
0

Dzień Walki i Męczeństwa Wsi Polskiej. Patriotyczna postawa rolników

12 lipca obchodzimy święto państwowe – Dzień Walki i Męczeństwa Wsi Polskiej#. Obchody tego dnia to oddanie hołdu mieszkańcom polskiej wsi za ich patriotyczną postawę w czasie II wojny światowej – bohaterską walkę, zapewnianie żywności oraz pomoc udzielaną uciekinierom i osobom ukrywającym się przed prześladowaniami.

(czytaj więcej)
0

Ważna data dla leśników. Dzień poświęcony Janowi Gwalbertowi

Dzień leśnika w różnych kalendarzach# „wypada” inaczej. Dzień Leśnika i Drzewiarza mamy 5 kwietnia. Od kilku lat uznaje się, że leśnicy swój dzień obchodzą 12 lipca. Ale to nie jedyna ważna data dla leśników i lasów Państwowych.

(czytaj więcej)
0

Uważaj na barszcz Sosnowskiego! Roślina niebezpieczna dla człowieka

Czy wiesz, że podczas letniego spaceru powinieneś uważać na rośliny#, które mijasz na swojej drodze? Zagrożenie dla zdrowia może stanowić przede wszystkim barszcz Sosnowskiego (Heracleum sosnowskyi). Ryzykowne jest nie tylko dotykanie, ale nawet przebywanie w jego otoczeniu.

(czytaj więcej)