Dziś mamy 19 maja 2024, niedziela, imieniny obchodzą:

15 maja 2024

"Zdrowe i bezpieczne wakacje bez używek". Konferencja dla uczniów

fot. pixabay

fot. pixabay

Przygotowując się do zbliżających wakacji #Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Bydgoszczy Wojciech Koper zaprasza na konferencję "Zdrowe i bezpieczne wakacje bez używek" wraz z partnerskim uczestnictwem Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Bydgoszczy.

Wydarzenie skierowane jest do młodzieży z klas VII i VIII szkół podstawowych, jak również uczniów szkół ponadpodstawowych oraz pracowników Inspekcji Sanitarnej.

- Mamy świetną okazję do uzmysłowienia uczniom, jak ważne jest dbanie o własne zdrowie i wystrzeganie się korzystania z używek. Rozważne i świadome postępowanie, a także pamięć o istotnych aspektach wzmacniających zdrowie każdego dnia, szczególnie w okresie wakacyjnym, kiedy odbywają się kolonie, czy obozy przyczyni się do budowania zdrowych nawyków, co wpłynie bezpośrednio na zdrowie dzieci i młodzieży – zaprasza Wojciech Koper, Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Bydgoszczy.

Konferencję objął Honorowym Patronatem Wojewoda Kujawsko-Pomorski Michał Sztybel. Spotkanie odbędzie się w godzinach 10:00-12:00 w Sali Bydgoskiego Marca 1981 roku z siedzibą w Kujawsko-Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim, przy ul. Jagiellońskiej 3 w Bydgoszczy. Słuchaczom zostanie zaprezentowana prelekcja nt. „Uzależnienia  we współczesnym świecie”, którą przedstawi Agnieszka Noculak z Oddziału Profilaktyki Zdrowotnej Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Bydgoszczy.

- Współczesny świat dostarcza młodemu człowiekowi wachlarz bogatych przeżyć, stawia przed nim nie zawsze łatwe wyzwania i oferuje moc, pozornych atrakcji, które często nie sprzyjają zdrowiu. Największą siłę w pokonywaniu trudności dają dobre relacje z innymi osobami i budowanie silnych więzi rodzinnych czy koleżeńskich. Łącząc wspólne możliwości znacznie łatwiej pokonać trudności i odnaleźć wsparcie w sytuacji kryzysowej. Najbliższy czas, czas wakacji wykorzystajmy zatem na wzmocnienie zdrowia w sposób konstruktywny bez używek – mówi Agnieszka Noculak, Starszy Asystent Oddziału Profilaktyki Zdrowotnej WSSE w Bydgoszczy.

Ponadto kom. Marcin Górak i asp. Zofia Wrzeszcz z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy zaprezentują wykład pn. „Recepta na zdrowe i bezpieczne wakacje” oraz Wiesława Chudobińska-Kula z Fundacji Parasol w Toruniu omówi temat „Jak ustrzec się przed zakażeniem HIV – prawda i mity”.

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w Konferencji w Kujawsko-Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim!

Źródło: Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Bydgoszczy

Oceń artykuł: 9 8

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • -1 (1)

    Ja, w dniu 16-05-2024 05:04:12 napisał:

    Teraz młodzież ma dbać o własne zdrowie ? To kto namawiał młodzież do szczepień tym świństwem .Kto za to odpowie kto decydował że to jest grypa czy covid .Ludzie byli chorzy na grypę nie dostawali na czas pomocy i powikłania gotowe szpitale stały puste ośmieszali się stadionami że tyłu chorych .

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Zdjęcia do dokumentów
35,00 złPLN
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Balustrady Bramy Ogrodzenia
Bezpłatne kontrolowanie sprawności ustawienia świateł
Pamiątka A4
20,00 zł PLN
Zezwolenie na przetwarzanie odpadów
od 2000PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności układu kierowniczego
Szkolenie okresowe pracowników
89PLN
0

Symbliczne miejsce pochówku wielkiego piewcy. Kim był hr. Leon Skórzewski?

Jeśli weekend, to kolejny raz chcemy przekazać Wam kilka informacji o ciekawych# miejscach kultu - tym razem kolej przyszła na Leśnictwo Drogosław.

(czytaj więcej)
0

Leczenie boreliozy metodą ILADS. Nałożono pierwszą karę pieniężną

Podsumowanie działań Rzecznika Praw Pacjenta w zakresie leczenia# boreliozy metodą ILADS i pierwsza kara pieniężna nałożona w tej sprawie.

(czytaj więcej)
0

Zielone Świątki. Niedziela Zesłania Ducha Świętego

Dzisiaj Zielone Świątki. Kościół katolicki obchodzi #Niedzielę Zesłania Ducha Świętego.

(czytaj więcej)
0

Dokumentacja medyczna na żądanie pacjenta. Zapadł wyrok

Udostępnianie dokumentacji medycznej – placówka medyczna ma obowiązek #wysyłki pacjentowi, na jego żądanie, dokumentacji medycznej pocztą. Sąd potwierdza stanowisko Rzecznika Praw Pacjenta.

(czytaj więcej)