Dziś mamy 12 lipca 2024, piątek, imieniny obchodzą:

09 lipca 2024

Konsultacje nowego programu. Dopłaty do zakupu rowerów elektrycznych

fot. Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

fot. Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Od 4 do 18 lipca 2024 r. potrwają konsultacje społeczne projektu# programu priorytetowego „Mój rower elektryczny”. Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej planuje przeznaczyć na dopłaty do zakupu elektrycznych rowerów 300 mln zł ze środków pochodzących z Funduszu Modernizacyjnego.

Projektowany program przewiduje dotacje do zakupu nowych rowerów elektrycznych, w tym także cargo i wózków rowerowych. Planowane jest dofinansowanie w wysokości do 50 proc. i nie więcej niż 5 tys. zł w przypadku rowerów elektrycznych i nie więcej niż 9 tys. zł w przypadku elektrycznych rowerów cargo i wózków rowerowych. Z dofinansowania będą mogły skorzystać osoby indywidualne, samorządy oraz przedsiębiorcy określeni w projekcie programu. Po konsultacjach społecznych rozpocznie się proces zatwierdzania zasad programu priorytetowego.

Do dofinansowania będzie można zgłaszać zakup nowego roweru oraz roweru cargo o szerokości do 0,9 m, a także nowego wózka rowerowego o szerokości powyżej 0,9 m. Musi to być pojazd poruszany siłą mięśni osoby nim jadącej, wyposażony w uruchamiany naciskiem na pedały pomocniczy napęd elektryczny, którego moc wyjściowa zmniejsza się stopniowo i spada do zera po przekroczeniu prędkości 25 km (zgodnie z definicją zawartą w Ustawie z dnia 20 czerwca 1997 r. - Prawo o ruchu drogowym).

Informacje na temat konsultacji i zarysu projektu programu „Mój rower elektryczny” znajdują się na stronie Funduszu Modernizacyjnego.

Mój rower elektryczny - informacje

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Źródło: Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Oceń artykuł: 7 8

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (15) Zgłoś naruszenie zasad

  • 13 (19)

  Myślący , w dniu 09-07-2024 09:27:07 napisał:

  Czegoś tak idiotycznego jeszcze nie słyszałem Żeby ekolodzy dopłacali do niszczenia srodowiska - produkcji akumulatorów i prądu z węgla zastępując normalne rowery rowerami elektrycznymi! Jeżeli komuś nie chce się pedałować to niech DOPŁACA do niszczenia srodowiska a nie odwrotnie!

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • -2 (14)

  ktoś, w dniu 09-07-2024 09:38:33 napisał:

  Panie MYŚLĄCY, pomyśl też o innych np starszych osobach, które nie mają już siły na rower zwykły, ale na elektrycznym sobie jeszcze poradzą.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 10 (10)

  Antypolityk, w dniu 09-07-2024 10:03:07 napisał:

  Lewactwo szaleje. Do wszystkiego dopłaty nie ze swojej kieszeni! Nic z własnej pracy!

  odpowiedz

  • -1 (1)

  Obserwator , w dniu 09-07-2024 10:36:43 napisał:

  No dobra a jak złożyć wniosek bo nie trybię, podane linki dotyczą konsultacji , bzdety a nie konkrety.

  odpowiedz

  • 5 (5)

  Kosiarz umysłów, w dniu 09-07-2024 11:24:46 napisał:

  Nie podniecajcie się tak-oferta nie dotyczy Nakła.Tu nie oczekujcie cudów i wsparcia od Gminy.Minimalizm poziomu życia i mordka w kubeł.

  odpowiedz

  • 6 (8)

  Ja, w dniu 09-07-2024 14:09:25 napisał:

  Rower elektryk jesteście chorzy rower ma być rowerem nie jakiś elektryk wsadźcie sobie te elektryki auta i rowery głęboko albo wyślijcie na zachód

  odpowiedz

  • 4 (6)

  Normalny , w dniu 09-07-2024 16:32:42 napisał:

  Jak można artykułem z ludzi zrobić debili. Może na koniach będziemy jeździć,i nawozi i zawiezie. Ale pseudo ekolodzy podniosą larum znęcanie się. Te całe stowarzyszenia to niezły biznes , przecież za darmo tam nikt nie robi. Przecież psy koty zamieszkujące w domach tych ekologów to też barbarzyństwo. Wszystkie zwierzęta powinny być w naturze. A nie traktowane jako maskotki. Jak może być rower elektryczny ,ekologiczny. Przecież ile trzeba użyć kopalnych produktów żeby zniszczyć eko system . Koło jest zawsze zamknięte. To na rynek w Nakle tylko rowerem ekologicznym

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 2 (4)

  Anty ekolog, w dniu 09-07-2024 21:07:01 napisał:

  To jest tak jak jak pani poseł z PO ogłosiła sukces że nakrętka jest połączona z butelką. Takie sukcesy teraz są najważniejsze. A że firmy są zamykane to nie ważne. Koniec świata jak Popiołek powiedział.

  odpowiedz

  • 1 (1)

  Ja, w dniu 10-07-2024 06:46:15 napisał:

  Jak będę chciał pojeździć na jednośladzie to kupie motor a rowery elektryki wyślijcie do brukseli

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 1 (1)

  pizdolog, w dniu 10-07-2024 11:18:12 napisał:

  Zamiast rowerów niech się wezmą za czyszczenie rowów. Większy deszcz i płacz że zalało.

  odpowiedz

  • 0 (0)

  Emeryt, w dniu 10-07-2024 20:34:34 napisał:

  I bardzo dobrze zdrowie już nie te i siły taki rower bardzo się przyda fajnie że maja taki pomysl

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Fotoobraz na płótnie 50x70
121,00 zł PLN
Zezwolenie na transport odpadów
od 2000PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności zawieszenia
Budowa magazynów
Konsultacja środowiskowa
200 zł / 0,5 hPLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności układu kierowniczego
Budowa hal
Zezwolenie na przetwarzanie odpadów
od 2000PLN
0

Lipiec. Idealny czas na wakacyjną domówkę!

Orzeźwiające drinki, soczyste owoce oraz aromatyczne# i pożywne przekąski, zapewniające nam energię do białego rana – lipiec to doskonały moment, by we własnym mieszkaniu lub ogrodzie wyczarować iście tropikalny bar, godny najlepszych nadmorskich kurortów. Jakie przekąski pasują do najpopularniejszych wakacyjnych koktajli? Z czym je łączyć, by miło rozpocząć dzień po udanej imprezie?

(czytaj więcej)
0

Dzień Walki i Męczeństwa Wsi Polskiej. Patriotyczna postawa rolników

12 lipca obchodzimy święto państwowe – Dzień Walki i Męczeństwa Wsi Polskiej#. Obchody tego dnia to oddanie hołdu mieszkańcom polskiej wsi za ich patriotyczną postawę w czasie II wojny światowej – bohaterską walkę, zapewnianie żywności oraz pomoc udzielaną uciekinierom i osobom ukrywającym się przed prześladowaniami.

(czytaj więcej)
0

Ważna data dla leśników. Dzień poświęcony Janowi Gwalbertowi

Dzień leśnika w różnych kalendarzach# „wypada” inaczej. Dzień Leśnika i Drzewiarza mamy 5 kwietnia. Od kilku lat uznaje się, że leśnicy swój dzień obchodzą 12 lipca. Ale to nie jedyna ważna data dla leśników i lasów Państwowych.

(czytaj więcej)
0

Uważaj na barszcz Sosnowskiego! Roślina niebezpieczna dla człowieka

Czy wiesz, że podczas letniego spaceru powinieneś uważać na rośliny#, które mijasz na swojej drodze? Zagrożenie dla zdrowia może stanowić przede wszystkim barszcz Sosnowskiego (Heracleum sosnowskyi). Ryzykowne jest nie tylko dotykanie, ale nawet przebywanie w jego otoczeniu.

(czytaj więcej)