Dziś mamy 12 lipca 2024, piątek, imieniny obchodzą:

16 czerwca 2024

Dwudziesta szósta wędrówka. Na uczestników czekał pyszny posiłek

fot. powierzone

fot. powierzone

Dzisiejszą wędrówkę w większości maszerowaliśmy w korycie #Rokitki. 20 uczestników rozpoczęło wędrówkę a 19 ukończyło. Jedna osoba musiała się wycofać ze względu na rozklejenie się obuwia.

Dobra atmosfera i piękno otaczającej nas przyrody rekompensowały trudy wędrówki i wysoki stan wody (miejscami powyżej pasa). Na mecie w Świetlicy wiejskiej w Anielinach czekał na nas jak zwykle pyszny posiłek za co dziękujemy  KGW Anieliny oraz Pani Sołtys Anecie Skieresz. Nieoceniona również była tej fantastycznej społeczności pomoc w logistyce do której również się włączył wójt gminy Sadki Michał Piszczek. Podczas wspólnej biesiady z miejscowymi seniorami opowiadałem o moich wyprawach.

Dziękuję wszystkim za udział w tej jakże trudnej wędrówce, oraz gratuluję co niektórym za przełamanie swoich lęków i słabości. Przeszliśmy 9 km. To była 26 wędrówka z cyku "Po bezdrożach" tym samym zamkneliśmy pierwszy rok wędrówek! Do zobaczenia na szlaku!

Materiał: Maciej Boinski

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 41 23

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Lipiec. Idealny czas na wakacyjną domówkę!

Orzeźwiające drinki, soczyste owoce oraz aromatyczne# i pożywne przekąski, zapewniające nam energię do białego rana – lipiec to doskonały moment, by we własnym mieszkaniu lub ogrodzie wyczarować iście tropikalny bar, godny najlepszych nadmorskich kurortów. Jakie przekąski pasują do najpopularniejszych wakacyjnych koktajli? Z czym je łączyć, by miło rozpocząć dzień po udanej imprezie?

(czytaj więcej)
0

Dzień Walki i Męczeństwa Wsi Polskiej. Patriotyczna postawa rolników

12 lipca obchodzimy święto państwowe – Dzień Walki i Męczeństwa Wsi Polskiej#. Obchody tego dnia to oddanie hołdu mieszkańcom polskiej wsi za ich patriotyczną postawę w czasie II wojny światowej – bohaterską walkę, zapewnianie żywności oraz pomoc udzielaną uciekinierom i osobom ukrywającym się przed prześladowaniami.

(czytaj więcej)
0

Ważna data dla leśników. Dzień poświęcony Janowi Gwalbertowi

Dzień leśnika w różnych kalendarzach# „wypada” inaczej. Dzień Leśnika i Drzewiarza mamy 5 kwietnia. Od kilku lat uznaje się, że leśnicy swój dzień obchodzą 12 lipca. Ale to nie jedyna ważna data dla leśników i lasów Państwowych.

(czytaj więcej)
0

Uważaj na barszcz Sosnowskiego! Roślina niebezpieczna dla człowieka

Czy wiesz, że podczas letniego spaceru powinieneś uważać na rośliny#, które mijasz na swojej drodze? Zagrożenie dla zdrowia może stanowić przede wszystkim barszcz Sosnowskiego (Heracleum sosnowskyi). Ryzykowne jest nie tylko dotykanie, ale nawet przebywanie w jego otoczeniu.

(czytaj więcej)