Dziś mamy 21 listopada 2024, czwartek, imieniny obchodzą:

29 sierpnia 2024

Dzisiaj Święto Straży Gminnej i Miejskiej. Ustanowione po 1997 roku

fot. archiwum

fot. archiwum

29 sierpnia w naszym kraju obchodzony jest #Dzień Straży Gminnej. To także okazja do wręczenia wyróżnień i awansów dla zasłużonych strażników.

To święto wszystkich pracowników i funkcjonariuszy straży gminnej oraz miejskiej. Zostało ustanowione w rocznicę uchwalenia ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. określającej zasady działania straży gminnej. Święto funkcjonuje także pod nazwą "Dzień Strażnika Miejskiego".

Do zadań straży gminej lub miejskiej należy w szczególności: ochrona spokoju i porządku w miejscach publicznych, czuwanie nad porządkiem i kontrola ruchu drogowego - w zakresie określonym w przepisach o ruchu drogowym, kontrola publicznego transportu zbiorowego, czy współdziałanie z właściwymi podmiotami w zakresie ratowania życia i zdrowia obywateli, pomocy w usuwaniu awarii technicznych i skutków klęsk żywiołowych oraz innych miejscowych zagrożeń.

Wszystkim Strażnikom w dniu Ich święta składamy najserdeczniejsze życzenia.

Redakcja

Oceń artykuł: 22 9

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (10) Zgłoś naruszenie zasad

    • -6 (8)

    Amado feuntes, w dniu 29-08-2024 09:46:32 napisał:

    No dalej nakloki hejt czas start

    odpowiedz

    • 2 (8)

    FanNakłaNr1, w dniu 29-08-2024 10:27:38 napisał:

    Amado stop hejt, kochajmy Nakło jakie jest.

    odpowiedz

    • 4 (30)

    Demaskuj łgarstwo, w dniu 29-08-2024 12:08:13 napisał:

    Czy tu chodzi o hejt-? Nie.Ta "służba" pod auspicjami Burmistrzów ( bo to ich służba represji ) zwyczajnie nie jest pro społeczna,a zadania i cele które są zapisane w ustawie to zbiór pobożnych życzeń.Mieszkańcy Nakła,lokalną straż gminną kojarzą w zasadzie tylko i wyłącznie z dwóch kluczowych działań służbowych.Pierwsze to wyłapywanie psiaków pozostawionych bez opieki tzw.psi patrol.Drugie,to dozór,nadzór opłat parkingowych.Pozostałe aspekty wynikające wprost z ustawy to fikcja statystyczna.Nie jestem zwolennikiem tej formacji bo kompletnie nie wypełnia zadań,i generuje z miejskiej kasy olbrzymie środki.Szereg miast w Polsce już dawno rozwiązało tę formację uznając,że nie dba w mieście o spokój i porządek,ma ograniczony czas służby,nie reaguje na zgłaszane interwencje,mało inicjuje spraw własnych.Roczne utrzymanie straży gminnej kosztuje gminę średnio od 600 tyś do ponad 1.mln.zł To są pieniądze praktycznie wyrzucane w błoto.Dla zobrazowania kosztów jakie gminy wydają na utrzymanie SG-średni miesięczny koszt utrzymania mieszkańca w Domu Pomocy Społecznej w Nakle nad Notecią w roku 2024 wynosi 7.358,42 zł

    odpowiedz

    • -2 (14)

    mieszkaniec, w dniu 29-08-2024 12:22:34 napisał:

    Wyslać ich na obchod Nakla , zadbac o bezpieczenstwo mieszkancow.

    odpowiedz

    • 5 (15)

    JS, w dniu 29-08-2024 13:46:32 napisał:

    Mrotecka Straż Miejska generuje bardzo duże koszty dla lokalnego samorządu a kasa jest pusta więc radni powinni przeanalizować czy warto tą formację utrzymywać

    odpowiedz

    pokaż odpowiedzi (1)
    • 3 (15)

    MPE, w dniu 29-08-2024 17:06:56 napisał:

    Banda nierobów

    odpowiedz

    • 6 (18)

    obserwator , w dniu 29-08-2024 17:25:36 napisał:

    popieram wpis że formacja straży miejskiej jest zbędna szkoda pieniędzy podatników

    odpowiedz

    • 2 (4)

    Baba mnie utrzymuje, w dniu 30-08-2024 10:59:03 napisał:

    2 mln rocznie na 4 osoby, jakieś 10 lat bez tych durniów i wyszlibyśmy z deficytu. Zamiast tego wszyscy będziemy płacili co roku większe i większe podatki. Mops, Urząd Pracy i Straż burmistrza do zaorania w pierwszej kolejności !!!

    odpowiedz

    • 0 (0)

    Feliks, w dniu 30-08-2024 17:58:58 napisał:

    Klika rodzinna na państwowym.

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!



LOKALNY HIT

Balustrady Bramy Ogrodzenia
Aparat dla dzieci
99,00 złPLN
Budowa magazynów
Metodyka prowadzenia instruktażu stanowiskowego
49PLN
Sprawozdanie o wytwarzanych odpadach
500PLN
Korzystanie ze środowiska
500PLN
Ewidencja Importu Aut
2400 zł / rokPLN
Ramki ślubne
39,90 zł PLN
0

Dopłaty do zakupu aut elektrycznych? Konsultacje projektu programu

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska# i Gospodarki Wodnej przedstawia do konsultacji projekt programu dopłat do zakupu, leasingu i wynajmu długoterminowego aut elektrycznych.

(czytaj więcej)
0

Urzędowe listy polecone. Od stycznia na skrzynce mailowej

Od 1 stycznia 2025 r. będzie można otrzymywać i wysyłać pisma urzędowe #poprzez e-Doręczenia, czyli elektroniczny odpowiednik listu poleconego za potwierdzeniem odbioru. Dzięki tej usłudze obywatele, firmy oraz podmioty publiczne otrzymają możliwość wymiany korespondencji poprzez wygodny i bezpieczny system doręczeń elektronicznych. To kolejny istotny krok w cyfryzacji administracji państwowej.

(czytaj więcej)
0

Obsługa nowoczesnego granatnika. Szkolenie terytorialsów

W dniach od 11 do 22 listopada #br. w Karlsgonie (Szwecja) trwa szkolenie Polskich żołnierzy z obsługi nowoczesnego granatnika Carl Gustaf M4. W dwutygodniowych zajęciach organizowanych w siedzibie producenta uzbrojenia udział bierze m.in. troje Terytorialsów z Centrum Szkolenia Wojsk Obrony Terytorialnej z Torunia.

(czytaj więcej)
0

Świadczenia dla stulatków. Ustawa podpisana przez prezydenta

Przygotowane w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej przepisy regulujące# mechanizm przyznawania świadczenia honorowego dla stulatków wejdą w życie 1 stycznia 2025 roku. Co to oznacza praktyce? Świadczenie w wysokości 6,2 tys. brutto miesięcznie będzie przyznawane z urzędu, i co ważne, corocznie waloryzowane. Prezydent właśnie podpisał ustawę w tej sprawie.

(czytaj więcej)