"Musimy pamiętać o tradycji i dobrych wzorach". Uroczyście w Sadkach
fot. Piotr Białka
11 listopada mieszkańcy Gminy Sadki zebrali się# przed godziną 11:00, by wspólnie uczestniczyć we Mszy Świętej. Poprowadził ją ks. proboszcz Witold Korowajczyk w Parafia p.w. św. Wojciecha w Sadkach.
Po nabożeństwie zebrani uroczyście przeszli na cmentarz. Tam powitani zostali przez dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Sadkach, Panią Iwonę Biniak. Wszyscy w postawie zasadniczej wysłuchali Hymnu Polski – „Mazurka Dąbrowskiego”. Następnie instruktor Gminnego Ośrodka Kultury w Sadkach , Pani Monika Mitek, odczytała apel pamięci.
Głos zabrał także Wójt Gminy Sadki, Pan Michał Piszczek. W swoim przemówieniu zastanawiał się, czy potrafimy dobrze wykorzystać wolność wywalczoną przez poprzednie pokolenia. Podkreślał, iż musimy pamiętać o tradycji i dobrych wzorach. Zachęcał zebranych do celebrowania tego dnia, by był dla nas prawdziwym świętem.
Po tych słowach nastąpiło uroczyste złożenie wiązanek na mogile pomordowanych. Swoje kwiaty jako pierwsi ułożyli Wójt Gminy Sadki Michał Piszczek oraz Sekretarz Andrzej Wiekierak. Następnie podeszły delegacje: Rada Powiatu, Rada Gminy Sadki, Związek Kombatantów, Związek Emerytów i Rencistów, Sołtysi Gminy Sadki, Przedszkole Gminy Sadki, Szkoła Podstawowa w Sadkach, Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Anielinach, Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Samostrzelu, Zarząd Gminny Polskiego Stronnictwa Ludowego, Zarząd Gminny Związku Ochotniczych Straży Pożarnych, Ochotnicza Straż Pożarna w Sadkach, Straż Gminna w Sadkach, Gminna Biblioteka Publiczna w Sadkach.
Materiał: Monika Mitek / GOK Sadki
Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.
Galeria
Czytaj również
Dopłaty do zakupu aut elektrycznych? Konsultacje projektu programu
Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska# i Gospodarki Wodnej przedstawia do konsultacji projekt programu dopłat do zakupu, leasingu i wynajmu długoterminowego aut elektrycznych.
(czytaj więcej)Urzędowe listy polecone. Od stycznia na skrzynce mailowej
Od 1 stycznia 2025 r. będzie można otrzymywać i wysyłać pisma urzędowe #poprzez e-Doręczenia, czyli elektroniczny odpowiednik listu poleconego za potwierdzeniem odbioru. Dzięki tej usłudze obywatele, firmy oraz podmioty publiczne otrzymają możliwość wymiany korespondencji poprzez wygodny i bezpieczny system doręczeń elektronicznych. To kolejny istotny krok w cyfryzacji administracji państwowej.
(czytaj więcej)Obsługa nowoczesnego granatnika. Szkolenie terytorialsów
W dniach od 11 do 22 listopada #br. w Karlsgonie (Szwecja) trwa szkolenie Polskich żołnierzy z obsługi nowoczesnego granatnika Carl Gustaf M4. W dwutygodniowych zajęciach organizowanych w siedzibie producenta uzbrojenia udział bierze m.in. troje Terytorialsów z Centrum Szkolenia Wojsk Obrony Terytorialnej z Torunia.
(czytaj więcej)Świadczenia dla stulatków. Ustawa podpisana przez prezydenta
Przygotowane w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej przepisy regulujące# mechanizm przyznawania świadczenia honorowego dla stulatków wejdą w życie 1 stycznia 2025 roku. Co to oznacza praktyce? Świadczenie w wysokości 6,2 tys. brutto miesięcznie będzie przyznawane z urzędu, i co ważne, corocznie waloryzowane. Prezydent właśnie podpisał ustawę w tej sprawie.
(czytaj więcej)