Dziś mamy 19 kwietnia 2025, sobota, imieniny obchodzą:

26 lutego 2025

Nagrody marszałka. Najlepsi z najlepszych zostaną uhonorowani

fot. UMWKP

fot. UMWKP

Autorzy najbardziej wartościowych i wyróżniających się # przedsięwzięć w trzynastu obszarach działalności publicznej, społecznej i gospodarczej mają szansę na prestiżowe wyróżnienia, jakimi są Nagrody Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Na wnioski czekamy do 28 marca.

 – Uhonorujemy najlepszych z najlepszych – osoby i zespoły, które swoją aktywnością, zaangażowaniem i pracą czynią dobro i służą rozwojowi regionu. Promujemy twórcze, nowatorskie przedsięwzięcia, warte naśladowania w wymiarze regionalnym, krajowym i międzynarodowym, a przede wszystkim twórcze i aktywne postawy – podkreśla marszałek Piotr Całbecki.

 Nagrody Marszałka przyznane zostaną w następujących dziedzinach:

gospodarka
fundusze unijne
rolnictwo i rozwój obszarów wiejskich
innowacyjne metody stosowane w zakresie rozwoju i promocji miast i obszarów wiejskich
nauka, badania naukowe, postęp techniczny
edukacja
kultura
ochrona zdrowia
sport
ochrona środowiska naturalnego
działalność społeczna i zaangażowanie na rzecz drugiego człowieka
budowa społeczeństwa obywatelskiego
promocja województwa.
W ramach konkursu przyznajemy również nagrody za całokształt, a także wyróżnienia specjalne za nowe, szczególnie istotne dla rozwoju regionu inicjatywy.

Wnioski mogą składać osoby fizyczne, prawne, organizacje i instytucje, podmioty gospodarcze i samorządy lokalne.

 Wśród ubiegłorocznych laureatów Nagród Marszałka znaleźli się:

 Monika Przychodzka z Plebanek (powiat radziejowski), zajmująca się produkcją i sprzedażą serów, wyróżniona w kategorii rolnictwo i rozwój obszarów wiejskich, Zawsze lubiłam sery

· Kamil Bosiacki, prezes spółki Stiegelmeyer, nagrodzony w kategorii ochrona środowiska naturalnego, Stawiają na nowoczesność i ekologię
· Tomasz Izajasz, kustosz Muzeum Kanału Bydgoskiego, nauczyciel w III Liceum Ogólnokształcącym w Bydgoszczy, nagrodzony w kategorii edukacja, Bydgoski cud hydrotechniki
Andrzej Wojciechowski, nauczyciel w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Zawodowego w Grubnie, kierownik warsztatów szkolnych i szkolenia praktycznego, wyróżniony w kategorii edukacja, Uczcie słuchając
mjr Dominik Sierzputowski, kapelmistrz Bydgoskiej Orkiestry Wojskowej, nagrodzony w kategorii kultura, Batuta i mundur

materiła: Beata Krzemińska rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

Oceń artykuł: 6 11

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!



LOKALNY HIT

KOBIZE
500PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności zawieszenia
Ramki ślubne
39,90 zł PLN
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Szkolenie bhp dla studentów
79PLN
Korzystanie ze środowiska
500PLN
Konsultacja środowiskowa
200 zł / 0,5 hPLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności układu kierowniczego
0

Dzisiaj Wielka Sobota. Dzień ciszy i oczekiwania

Wielka Sobota jest dniem spoczynku Jezusa# w grobie i adoracji Najświętszego Sakramentu. Obchodzona jest jako dzień błogosławieństwa, gdyż święci się wtedy ogień, wodę i wielkanocne pożywienie.

(czytaj więcej)
0

Wielki Czwartek. Rozpoczęło się Triduum Paschalne

Wielki Czwartek to jeden z # najważniejszych dni w kalendarzu liturgicznym, obchodzony w Wielkim Tygodniu, który prowadzi do Świąt Wielkanocnych.

(czytaj więcej)
0

Wielkanocne smaki z KGW. Tradycja na talerzu

W Święta Wielkanocne#, w wielu domach w regionie zaczyna pachnieć babką drożdżową, żurkiem z białą kiełbasą i świeżo pieczonym mazurkiem. A jeśli ktoś szuka prawdziwych smaków i inspiracji na świąteczny stół, wystarczy zajrzeć do Kół Gospodyń Wiejskich – takich jak to w Starym Jarużynie. Przewodnicząca Koła, pani Stanisława Rygielska, z dumą opowiada o przygotowaniach i tradycjach, które od pokoleń towarzyszą tym wyjątkowym świętom.

(czytaj więcej)
0

Pisanki. Na przestrzeni wieków pełniły wiele funkcji

Od najdawniejszych czasów ze Świętami # Wielkanocnymi kojarzone jest jajko, w tradycji chrześcijańskiej symbol nowego życia i zmartwychwstałego Chrystusa, w tradycji ludowej – symbol siły, płodności i miłości.

(czytaj więcej)