Powiat nie ma już swojego reprezentanta w pucharze. Porażki Dębu i Tarpana

fot. archiwum
Dąb Potulice i Tarpan Mrocza to byli ostatni #przedstawiciele powiatu nakielskiego w rozgrywkach Pucharu Polski K – PZPN. Wczoraj jednak ta przygoda dobiegła końca
Dąb Potulice to jedna z największych pozytywnych historii tegorocznej edycji Pucharu Polski K – PZPN. Po wyeliminowaniu dwóch wyżej notowanych rywali, podopieczni Sławomira Bigalke zameldowali się w III rundzie. Tam jednak czekał następny trudny przeciwnik – Rawys Raciąż. Po raz kolejny zatem w Potulicach gościł zespół z V ligi. Po bramkach Sebastiana Marasza i Franciszka Kuncy miejscowy zespół prowadził 2:1 i był zaledwie kilka minut od tego, żeby sprawić kolejną pucharową niespodziankę. W 86 minucie goście doprowadzili jednak do wyrównania, a w doliczonym czasie gry przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść.
Nie idzie w lidze i nie poszło w pucharach – tak krótko można opisać to co się dzieje w Tarpanie. Mrotecki zespół do Pucharu Polski K – PZPN przystąpił w III rundzie, a przeciwnikiem podopiecznych Mateusza Sobieraja była Noteć Gębice, a więc zespół z V ligi. Spotkanie rozegrano na boisko przeciwnika. Gospodarze wykorzystali atut własnego boiska i po skromnej wygranej 1:0 awansowali do kolejnej rundy zmagań. Tym samym tegoroczna pucharowa przygoda Tarpana skończyła się już na pierwszym meczu.
Czytaj również
- Nadal bez przełamania. Tarpan przegrywa na własnym boisku
- Niezasłużona porażka. Skra nadal bez punktów w rundzie rewanżowej
- W Zalesiu nie brakowało bramek. Zwyciężyli jednak goście
- Piłkarze budzą się z zimowego snu. Jak wyglądają przygotowania do rozgrywek?
- Piłkarze rozpoczęli rundę wiosenną. Tarpan musiał oddać mecz walkowerem
Dodaj komentarz
LOKALNY HIT
Dzisiaj Wielka Sobota. Dzień ciszy i oczekiwania

Wielka Sobota jest dniem spoczynku Jezusa# w grobie i adoracji Najświętszego Sakramentu. Obchodzona jest jako dzień błogosławieństwa, gdyż święci się wtedy ogień, wodę i wielkanocne pożywienie.
(czytaj więcej)Mozaika wielkanocnych tradycji. Rozmowa z Hanną Łopatyńską

Rozmowa z Hanną Łopatyńską, kierownikiem Działu Folkloru i Kultury Społecznej Muzeum Etnograficznego w Toruniu
(czytaj więcej)Wielkanocne smaki z KGW. Tradycja na talerzu

W Święta Wielkanocne#, w wielu domach w regionie zaczyna pachnieć babką drożdżową, żurkiem z białą kiełbasą i świeżo pieczonym mazurkiem. A jeśli ktoś szuka prawdziwych smaków i inspiracji na świąteczny stół, wystarczy zajrzeć do Kół Gospodyń Wiejskich – takich jak to w Starym Jarużynie. Przewodnicząca Koła, pani Stanisława Rygielska, z dumą opowiada o przygotowaniach i tradycjach, które od pokoleń towarzyszą tym wyjątkowym świętom.
(czytaj więcej)Pisanki. Na przestrzeni wieków pełniły wiele funkcji

Od najdawniejszych czasów ze Świętami # Wielkanocnymi kojarzone jest jajko, w tradycji chrześcijańskiej symbol nowego życia i zmartwychwstałego Chrystusa, w tradycji ludowej – symbol siły, płodności i miłości.
(czytaj więcej)
Komentarze (2) Zgłoś naruszenie zasad
PP, w dniu 12-09-2024 17:39:17 napisał:
odpowiedz
krajan, w dniu 13-09-2024 14:34:02 napisał:
odpowiedz
Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.
Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!