Dziś mamy 19 kwietnia 2025, sobota, imieniny obchodzą:

12 września 2024

Powiat nie ma już swojego reprezentanta w pucharze. Porażki Dębu i Tarpana

fot. archiwum

fot. archiwum

Dąb Potulice i Tarpan Mrocza to byli ostatni #przedstawiciele powiatu nakielskiego w rozgrywkach Pucharu Polski K – PZPN. Wczoraj jednak ta przygoda dobiegła końca

Dąb Potulice to jedna z największych pozytywnych historii tegorocznej edycji Pucharu Polski K – PZPN. Po wyeliminowaniu dwóch wyżej notowanych rywali, podopieczni Sławomira Bigalke zameldowali się w III rundzie. Tam jednak czekał następny trudny przeciwnik – Rawys Raciąż. Po raz kolejny zatem w Potulicach gościł zespół z V ligi. Po bramkach Sebastiana Marasza i Franciszka Kuncy miejscowy zespół prowadził 2:1 i był zaledwie kilka minut od tego, żeby sprawić kolejną pucharową niespodziankę. W 86 minucie goście doprowadzili jednak do wyrównania, a w doliczonym czasie gry przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

Nie idzie w lidze i nie poszło w pucharach – tak krótko można opisać to co się dzieje w Tarpanie. Mrotecki zespół do Pucharu Polski K – PZPN przystąpił w III rundzie, a przeciwnikiem podopiecznych Mateusza Sobieraja była Noteć Gębice, a więc zespół z V ligi. Spotkanie rozegrano na boisko przeciwnika. Gospodarze wykorzystali atut własnego boiska i po skromnej wygranej 1:0 awansowali do kolejnej rundy zmagań. Tym samym tegoroczna pucharowa przygoda Tarpana skończyła się już na pierwszym meczu.

Oceń artykuł: 6 7

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (2) Zgłoś naruszenie zasad

    • 3 (11)

    PP, w dniu 12-09-2024 17:39:17 napisał:

    Tarpan słabiutki w lidze jak i w pucharach

    odpowiedz

    • 2 (10)

    krajan, w dniu 13-09-2024 14:34:02 napisał:

    Nigdy nie zrozumiem podziału na ABC,klasy,3,4,5 liga.Przecież wszystkie zespoły grają na podobnym poziomie.

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!



LOKALNY HIT

Bezpłatne kontrolowanie sprawności amortyzatorów
Szkolenie z Ochrony Przeciwpożarowej
79PLN
Ewidencja odpadów BDO (pakiet mini)
2400 zł / rokPLN
Budowa hal
Ramki ślubne
39,90 zł PLN
Szkolenie z pierwszej pomocy
49PLN
Zezwolenie na przetwarzanie odpadów
od 2000PLN
Praca na wysokości
60PLN
0

Dzisiaj Wielka Sobota. Dzień ciszy i oczekiwania

Wielka Sobota jest dniem spoczynku Jezusa# w grobie i adoracji Najświętszego Sakramentu. Obchodzona jest jako dzień błogosławieństwa, gdyż święci się wtedy ogień, wodę i wielkanocne pożywienie.

(czytaj więcej)
0

Mozaika wielkanocnych tradycji. Rozmowa z Hanną Łopatyńską

Rozmowa z Hanną Łopatyńską, kierownikiem Działu Folkloru i Kultury Społecznej Muzeum Etnograficznego w Toruniu

(czytaj więcej)
0

Wielkanocne smaki z KGW. Tradycja na talerzu

W Święta Wielkanocne#, w wielu domach w regionie zaczyna pachnieć babką drożdżową, żurkiem z białą kiełbasą i świeżo pieczonym mazurkiem. A jeśli ktoś szuka prawdziwych smaków i inspiracji na świąteczny stół, wystarczy zajrzeć do Kół Gospodyń Wiejskich – takich jak to w Starym Jarużynie. Przewodnicząca Koła, pani Stanisława Rygielska, z dumą opowiada o przygotowaniach i tradycjach, które od pokoleń towarzyszą tym wyjątkowym świętom.

(czytaj więcej)
0

Pisanki. Na przestrzeni wieków pełniły wiele funkcji

Od najdawniejszych czasów ze Świętami # Wielkanocnymi kojarzone jest jajko, w tradycji chrześcijańskiej symbol nowego życia i zmartwychwstałego Chrystusa, w tradycji ludowej – symbol siły, płodności i miłości.

(czytaj więcej)