Powiatowe Drużynowe Biegi Przełajowe. Wysokie lokaty uczniów z Sadek

fot. pow.
7 kwietnia uczniowie naszej szkoły reprezentowali #Gminę Sadki w Igrzyskach Dzieci i Młodzieży Powiatu Nakielskiego w Drużynowych Biegach Przełajowych w Paterku.
Wystawiliśmy drużyny w trzech kategoriach wiekowych: dziewczęta i chłopcy rocznik 2014 i młodsze - biegi na dystansie 600 m – 800 m, dziewczęta i chłopcy rocznik 2012 -2013 - biegi na dystansie 800 m – 1000 m, dziewczęta rocznik 2010-2011 biegi na dystansie 800 m -1200 m, chłopcy 2010 -2011 biegi na dystansie 1000 m – 1500 m.
Drużyna najmłodszych chłopców w składzie: Hubert Krzemiński, Szymon Kluczka, Jakub Staniszewski, Wiktor Bladzich, Miłosz Szpojda ,Filip Hadrych oraz dziewczęta z rocznika 2010-2011 Katarzyna Kaczmarek, Natalia Przywecka, Nikola Maciejewska, Liliana Berlik, Gabriela Krzemińska, Alicja Skieresz, Julia Szyperska wywalczyli I miejsce. Zwycięskie drużyny będą reprezentować szkołę w zawodach na szczeblu wojewódzkim.
Wysokie lokaty zajęły również pozostałe drużyny:
II miejsce –dziewczęta rocznik 2014 i młodsze, chłopcy rocznik 2012 -2013, chłopcy 2010-2011
III miejsce – dziewczęta rocznik 2012 - 2013
Gratulujemy wszystkim uczestnikom zawodów i życzymy powodzenia na Mistrzostwach Województwa.
Materiał: Hania Korpal
Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.
Galeria





















Czytaj również
- III miejsce dziewcząt w województwie! Awansowały do finałów ogólnopolskich
- Lidia Hawryło została Mistrzynią Polski. Gratulujemy!
- Bieg z liczbą Pi. Na starcie rekordowa liczba uczestników
- W Mroczy pobiegli tropem wilczym! To już VI edycja wydarzenia
- Mistrzostwa Województwa w biegach przełajowych. Stanisław na podium!
Śmigus-dyngus. Symboliczne budzenie przyrody do życia

Poniedziałek Wielkanocny nie ma szczególnego #rytu liturgicznego, za to ten drugi dzień Świąt ma bogatą obrzędowość ludową. Zwany jest również Lanym Poniedziałkiem, dniem świętego Lejka, oblewanką, polewanką albo po prostu śmigusem-dyngusem.
(czytaj więcej)Tradycja Pałuckich Palm Wielkanocnych. Symbol, który buduje wspólnotę

W regionie Pałuk, na pograniczu Wielkopolski i Kujaw, tradycja wykonywania# palm wielkanocnych nie jest tylko rytuałem związanym z Niedzielą Palmową. To żywe dziedzictwo, przekazywane z pokolenia na pokolenie, będące symbolem zakorzenienia w kulturze, duchowości i wspólnocie. W Kcyni ta tradycja żyje dzięki zaangażowaniu mieszkańców oraz pracy pasjonatów, takich jak Maria Kordyś – instruktorka Gminnego Centrum Kultury i Biblioteki, która od ponad 35 lat czuwa nad jej kontynuacją.
(czytaj więcej)Człowiek z pasją. Stanisław Gill i jego zachwycające prace z zapałek

Ludzi utalentowanych w powiecie nakielskim nie brakuje.# Jedni ochoczo dzielą się ze światem swoją pasją, jednakże są również tacy, którzy oddają się jej wyłącznie w domowym zaciszu i nie szukają większego rozgłosu. Bez wątpienia do grona takich osób zalicza się pochodzący z Mroczy Stanisław Gill.
(czytaj więcej)Tradycje wielkanocne. Dominuje symbolika zwycięstwa życia nad śmiercią

Wielki Tydzień i Wielkanoc to czas obrzędów# religijnych związanych ze śmiercią i zmartwychwstaniem Chrystusa. Cykl świąteczny rozpoczyna Niedziela Palmowa, a kończy śmigus dyngus w Wielkanocny Poniedziałek.
(czytaj więcej)