Dziś mamy 30 października 2024, środa, imieniny obchodzą:

11 lipca 2024

Odpady biodegradowalne. Można oddać na PSZOK

fot. pow.

fot. pow.

Mieszkańcy gminy Sadki chcą, aby odbiorca śmieci częściej# odbierał od nich bioodpady. Ze względu na koszty nie da się tego zrobić, ale wprowadzono inne rozwiązanie.

Chociaż gmina Sadki to gmina typowo rolnicza, nie każdy posiada własny kompostownik i do niego wyrzuca odpady biodegradowalne. Dlatego też, w ostatnim czasie mieszkańcy zwrócili uwagę na to, że ich odpady biodegradowalne powinny być odbierane z ich nieruchomości częściej. Zgodnie z gminnym systemem gospodarowania odpadami są one odbierane od mieszkańców raz w miesiącu. To zdaniem wielu osób za rzadko.

Tego typu odpadów w porze letniej jest więcej, a co więcej szybciej się one rozkładają. Wiadomo, że częstszy odbiór jakiejś frakcji śmieci to także większe koszty. Żeby jednak nie było podwyżek opłat za śmieci od mieszkańców, a jednocześnie by pomóc mieszkańcom w pozbywaniu się bioodpadów, zdecydowano o tym, że tę frakcję także można oddawać do punktu selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK). PSZOK w Sadkach zlokalizowany jest przy ul. Spacerowej 1. Czynny jest od wtorku do piątku w godzinach 09.30 do 12.30 oraz każdą drugą i czwartą sobotę miesiąca od 08.00 do 16.00.  Mieszkańcy mają więc możliwość przekazania bioodpadów także transportując je we własnym zakresie na PSZOK w Sadkach. Uchwała zezwalająca na oddawanie tej frakcji do  punktu została przyjęta przez radę gminy Sadki. Wejdzie ona w życie w połowie lipca. 

Oceń artykuł: 2 1

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!



LOKALNY HIT

Ewidencja Importu Aut
2400 zł / rokPLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności zawieszenia
Rejestracja BDO
500PLN
Ewidencja odpadów BDO (pakiet mini)
2400 zł / rokPLN
Balustrady Bramy Ogrodzenia
Budowa magazynów
Szkolenie z pierwszej pomocy
49PLN
Zezwolenie na zbieranie odpadów
od 2000PLN
0

Żołnierze 8.K-PBOT pomagają na południu kraju. Minął miesiąc działań

Minął miesiąc od rozpoczęcia wspólnej operacji #5 Rodzajów Sił Zbrojnych RP we współdziałaniu z pozostałymi służbami mundurowymi i organami samorządowymi pk. „FENIKS”. Operacja ma na celu szeroko pojęte działania na rzecz usuwania tragicznych skutków powodzi oraz niesienie wsparcia poszkodowanym. Od początku biorą w niej udział żołnierze 8. Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej (8.K-PBOT).

(czytaj więcej)
0

Zauważyłeś odpady w lesie? Zgłoś naruszenie środowiskowe

Sezon na grzybobranie w Polsce trwa, a spacerując po lesie, można# natknąć się nie tylko na borowiki czy podgrzybki, ale niestety również na porzucone śmieci. Jeśli podczas zbierania grzybów zauważymy odpady lub inne zanieczyszczenia środowiska, można je od razu zgłosić w aplikacji mObywatel. A zgłoszenie może być anonimowe.

(czytaj więcej)
0

Ołowiana kapsuła czasu. Niezwykłe odkrycie podczas prac remontowych

Podczas trwających dużych prac remontowych# Kościoła Rektorskiego Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny „Klarysek” w Bydgoszczy znaleziona została ołowiana kapsuła czasu.

(czytaj więcej)
0

Cmentarze w naszym województwie. Większość zlokalizowana jest na wsiach

Według stanu na 31 grudnia 2023 r. w województwie kujawsko-pomorskim# znajdowało się 1179 cmentarzy o łącznej powierzchni 965,9 ha. W miastach zlokalizowanych było 175 cmentarzy o powierzchni 468,0 ha, natomiast na wsiach znajdowały się 1004 cmentarze o powierzchni 497,9 ha.

(czytaj więcej)