Ubiegasz się o wsparcie na inwestycje? Weź zaliczkę

fot. ARiMR
W ramach Planu Strategicznego dla # Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2023-2027 ubiegającym się o przyznanie wsparcia na inwestycje przysługuje prawo otrzymania zaliczki.
Jeśli chodzi o przeprowadzone dotychczas nabory, jest ona dostępna w przypadku interwencji:
- Inwestycje przyczyniające się do ochrony środowiska i klimatu;
- Inwestycje w gospodarstwach rolnych zwiększające konkurencyjność (dotacje);
- Inwestycje w zakresie OZE i poprawy efektywności energetycznej;
- Inwestycje zapobiegające rozprzestrzenianiu się ASF.
O zaliczkę – maksymalnie 50 proc. przyznanego dofinansowania – mogą ubiegać się także rolnicy, którzy już złożyli wnioski o pomoc, a proces udzielania im wsparcia jest jeszcze w toku. W takim przypadku rolnik, po otrzymaniu za pośrednictwem Platformy Usług Elektronicznych ARiMR pisma w sprawie konieczności złożenia uzupełnień lub poprawy wniosku, może dodatkowo złożyć korektę – w sekcji Plan finansowy zaznaczyć, że chce otrzymać zaliczkę.
Warto przypomnieć, że w porównaniu do Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020 w PS WPR 2023-2027 wprowadzone zostało istotne ułatwienie. W aktualnej perspektywie finansowej warunkiem wypłaty zaliczki jest jedynie wniesienie zabezpieczenia w formie weksla in blanco.
materiał: ARiMR
Czytaj również
Dodaj komentarz
LOKALNY HIT
Śmigus-dyngus. Symboliczne budzenie przyrody do życia

Poniedziałek Wielkanocny nie ma szczególnego #rytu liturgicznego, za to ten drugi dzień Świąt ma bogatą obrzędowość ludową. Zwany jest również Lanym Poniedziałkiem, dniem świętego Lejka, oblewanką, polewanką albo po prostu śmigusem-dyngusem.
(czytaj więcej)Tradycja Pałuckich Palm Wielkanocnych. Symbol, który buduje wspólnotę

W regionie Pałuk, na pograniczu Wielkopolski i Kujaw, tradycja wykonywania# palm wielkanocnych nie jest tylko rytuałem związanym z Niedzielą Palmową. To żywe dziedzictwo, przekazywane z pokolenia na pokolenie, będące symbolem zakorzenienia w kulturze, duchowości i wspólnocie. W Kcyni ta tradycja żyje dzięki zaangażowaniu mieszkańców oraz pracy pasjonatów, takich jak Maria Kordyś – instruktorka Gminnego Centrum Kultury i Biblioteki, która od ponad 35 lat czuwa nad jej kontynuacją.
(czytaj więcej)Człowiek z pasją. Stanisław Gill i jego zachwycające prace z zapałek

Ludzi utalentowanych w powiecie nakielskim nie brakuje.# Jedni ochoczo dzielą się ze światem swoją pasją, jednakże są również tacy, którzy oddają się jej wyłącznie w domowym zaciszu i nie szukają większego rozgłosu. Bez wątpienia do grona takich osób zalicza się pochodzący z Mroczy Stanisław Gill.
(czytaj więcej)Tradycje wielkanocne. Dominuje symbolika zwycięstwa życia nad śmiercią

Wielki Tydzień i Wielkanoc to czas obrzędów# religijnych związanych ze śmiercią i zmartwychwstaniem Chrystusa. Cykl świąteczny rozpoczyna Niedziela Palmowa, a kończy śmigus dyngus w Wielkanocny Poniedziałek.
(czytaj więcej)
Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad
Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.
Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!