Dziś mamy 8 grudnia 2023, piątek, imieniny obchodzą:

29 października 2023

Zajęcia z udziałem strażaków. Ważna i ciekawa lekcja

fot. powierzone

fot. powierzone

26 października 2023r. w Przedszkolu #Gminy Sadki „Dobre Ludki” oddział Bnin, odbyły się zajęcia z udziałem strażaków OSP Bnin. Prowadzili je strażacy: Paweł Hak i Mateusz Hak strażacy z OSP Bnin.

Panowie podczas spotkania kształcili prawidłowe postawy dzieci w sytuacjach zagrożenia. Dzieci dowiedziały się jak wygląda gaśnica i do czego służy, kiedy dzwonić pod numer 112. Strażacy utrwalili podstawowe dane o sobie, dzieci starsze wskazywały zachowania, które mogą doprowadzić do pożaru. Przedszkolaki  poznały kolorystykę  i znaczenie barw wozów strażackich oraz mundurów. Wszystkie dzieci dowiedziały się jak zachować się na drogach gdy pojawią się pojazdy uprzywilejowane.  Przedszkolaki podziękowały przedstawicielom OSP z Bnina za poświęcony czas oraz przekazanie ciekawych i pouczających wiadomości, które będą utrwalać przy każdej okazji oraz wręczyły drobne upominki. Dziękujemy strażakom za tą ciekawą i jakże ważną lekcję.

Materiał: Iwona Bembnista

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu

Oceń artykuł: 4 4

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Zmiana przepisów. Nowe normy handlowe w odniesieniu do jaj

28 listopada 2023 roku straciło moc rozporządzenie #Komisji (WE) nr 589/2008 z dnia 23 czerwca 2008 roku ustanawiające szczegółowe zasady wykonywania rozporządzenia Rady (WE) nr 1234/2007 w sprawie norm handlowych w odniesieniu do jaj (Dz. Urz. L 163 z 24.06.2008 r., str. 6 ze zm.).

(czytaj więcej)
0

Puchar Tymbarku. Trwają zapisy uczniów do turnieju piłkarskiego

Zapraszamy uczniów szkół podstawowych do udziału# w turnieju o Puchar Tymbarku. Przedsięwzięcie skierowane jest do młodych, aktywnych miłośników piłki nożnej, którzy chcą aktywnie spędzać czas i rozwijać swoje umiejętności piłkarskie. Zapisy trwają do 31 stycznia 2024 roku. Na zwycięzców czekają wspaniałe nagrody. Wydarzenie jest objęte patronem Ministra Edukacji i Nauki.

(czytaj więcej)
0

Nowe paliwo na stacjach benzynowych. Zmiany od 1 stycznia

Od 1 stycznia 2024 r. na stacjach paliw w Polsce będzie wprowadzane sukcesywnie nowe paliwo# - benzyna silnikowa 95-oktanowa z zawartością do 10% biokomponentów – tzw. E10. Benzyna silnikowa E10 zastąpi na stacjach paliw benzynę E5 o liczbie oktanowej 95. Benzyna silnikowa E5, która zostanie zastąpiona benzyną E10, zawiera maksymalnie do 5% objętościowo biokomponentów (bioetanolu), podczas gdy benzyna E10 będzie zawierała maksymalnie do 10% objętościowo biokomponentów. Ta zmiana nie wymaga dodatkowych działań od większości właścicieli pojazdów. W dokumentach pojazdu lub na klapie wlewu paliwa w samochodzie powinno znajdować się charakterystyczne oznaczenie E10 – potwierdzające dostosowanie samochodu do nowego paliwa. Właściciele starszych pojazdów powinni sprawdzić, czy ich pojazdy są dostosowane do tankowania nowego paliwa.

(czytaj więcej)
0

Innowacyjny projekt cyfrowy. Wzmocnienie bezpieczeństwa żywności

Jesteś przedsiębiorcą z branży spożywczej? Pracujesz przy# kontroli przedsiębiorców? A może po prostu jesteś świadomym konsumentem, któremu zależy, żeby żywność była bezpieczna? „System powiadamiania o wprowadzeniu do obrotu żywności prozdrowotnej (SPOŻ)” to innowacyjny projekt, który wspiera wszystkich uczestników rynku spożywczego.

(czytaj więcej)