Dziś mamy 21 lutego 2024, środa, imieniny obchodzą:

30 listopada 2023

Aleksander Leks stypendystą Prezesa Rady Ministrów. Uczeń wyróżniony

fot. ZSCKR w Samostrzelu

fot. ZSCKR w Samostrzelu

22 października br. w sali widowiskowej Pałacu Młodzieży #w Bydgoszczy odbyła się uroczysta gala wręczenia dyplomów stypendystom Premiera i Ministra Edukacji Narodowej.

Wśród wyróżnionych uczniów szkół ponadpodstawowych znalazł się uczeń III klasy Technikum Weterynarii w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Wincentego Witosa w Samostrzelu, Aleksander Leks, który na koniec roku szkolnego 2022/ 2023 otrzymał świadectwo z wyróżnieniem i uzyskał najwyższą średnią ocen w szkole.

Olek, to uczeń, który angażuje się w realizację różnorodnych projektów, reprezentuje szkołę w licznych konkursach i odnosi w nich znaczące sukcesy, również o zasięgu ogólnopolskim. Stypendium niewątpliwie pozwoli Mu rozwijać pasje i zainteresowania.

Materiał: Ewa Makowska / ZSCKR w Samostrzelu

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 7 3

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Nadchodzi "Noc Sów". Doskonała okazja do poznania tajemnic tych ptaków

Od wieków sowy wzbudzały wśród ludzi skrajne emocje#: podziw i strach. Te drapieżne ptaki, uznawane za symbol mądrości i śmierci, także obecnie intrygują wyglądem i zachowaniem. Niech nadchodząca Noc Sów będzie okazją do poznania sowich tajemnic, rozmów o ich postrzeganiu w przeszłości i znaczeniu w przyrodzie.

(czytaj więcej)
0

Prace archeologiczne zakończone. Co kryła ziemia pod budynkami?

Na placu, po zburzonej części kompleksu budynków siedziby #komendy wojewódzkiej PSP, zakończyły się prace archeologiczne. W ubiegły piątek dokonano odbioru tych robót, co ostatecznie skończy się stosownym protokołem.

(czytaj więcej)
0

Program resocjalizacji w potulickiej jednostce. Zapobieganie skutkom izolacji

Kiedy zapada wyrok 25 lat pozbawienia wolności...# Kiedy zapada wyrok dożywotniego pozbawienia wolności.... Wyrok. Więzienie. Cela. Funkcjonariusz w mundurze. Dźwięk zamykanych krat. Dźwięk zamykanej celi. Czas. I jeszcze raz czas. Codzienność. Tu słowo wolność nabiera innego znaczenia. Niezbędne zatem jest podejmowanie adekwatnych oddziaływań wobec skazanych na długoterminowe kary pozbawienia wolności, to grupa osadzonych wymagająca szczególnej uwagi. Wychodząc naprzeciw potrzebom Zakład Karny w Potulicach już kolejny rok realizuje program resocjalizacji z zakresu zapobiegania negatywnym skutkom izolacji, zwłaszcza wobec skazanych odbywających długoterminowe kary pozbawienia wolności pn. Artefakt, który zajął I miejsce w Konkursie Dyrektora Generalnego Służby Więziennej na najlepszy program resocjalizacji.

(czytaj więcej)
0

Święto UMK w Toruniu. W 2023 roku mury uczelni opuściło 4 246 absolwentów

Toruńska Alma Mater obchodzi dziś (19 lutego) swoje święto. #W uroczystości uczestniczył marszałek Piotr Całbecki.

(czytaj więcej)