Dziś mamy 19 maja 2024, niedziela, imieniny obchodzą:

16 kwietnia 2024

Aula wypełniona po brzegi. Różne aspekty szkoły

fot. powierzone

fot. powierzone

Staszic - Drzwi Otwarte 2024.

Trzynasty kwietnia, rok 2024. Godzina 8.30

Przed budynkiem nakielskiego Staszica coraz więcej ósmoklasistów. Wielu z rodzicami. W szkole już niezłe zamieszanie. Młodzież ze szkół podstawowych już poznaje nasze uniwersum. W holu punkty z ofertą kierunków kształcenia, kawa i ciastka. W klasach i auli pełna mobilizacja i pełen luz. Bezmiar możliwości szkoły...

9.00

Zaczynamy! Nasi goście zwiedzają. Rozmowy. Pytania. Poczęstunek. Różne aspekty Staszica. Rozmowy. Uśmiechy. Nasza bezcenna atmosfera.

9.30

Aula wypełniona po brzegi. Oto nasza oferta! Jazda!!!

TECHNIKUM LOGISTYCZNE (bez logistyki nic nie kupisz i nigdzie nie dojedziesz, nic nie zaplanujesz).

TECHNIKUM INFORMATYCZNE (chyba jasne, że świat wirtualny nie zniknie... piszemy gry, drukujemy w 3D – przetwarzamy świat wirtualny, programujemy).

STASZIC TO TEŻ SZTUKA! W “Całkiem nowej bajce” nasze wokalne talenty!!! My jeszcze żyjemy Koncertem dla Rodziców 2024 a aula już żyje muzyką!

BAZA SPORTOWA? No ludzie! Największa w Nakle hala widowiskowo – sportowa, kryty kort, siłownie... w pobliżu basen... A przecież za chwilę jeszcze więcej! Nowe boisko już w zaawansowanej budowie.

TECHNIKUM REKLAMY (świat musi wiedzieć o Twojej firmie, Ty możesz tworzyć wizerunki firm, możesz dużo więcej...).

TECHNIKUM EKONOMICZNE i TECHNIKUM RACHUNKOWOŚCI (wszystko opiera się na finansach i wszystko trzeba przeliczyć).

TECHNIKUM TURYSTYCZNE I TECHNIKUM HOTELARSTWA (praca, praca, ale czasem trzeba gdzieś wyjechać, odpocząć, poznać nowe kultury).

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE (wszechstronność, humanizm, kreatywność, nowość: język hiszpański)

STOP!

10.00 - 11.00

I teraz idziemy dalej poznawać tę wspaniałą ofertę Staszica. Od klasy do klasy. Tu jest tyle kierunków kształcenia, że każdy znajdzie coś dla siebie. Z nami są partnerzy: Kawczyński Logistics, Bank Spółdzielczy, Cukrownia Żnin. Z nami są projekty międzynarodowe: Erasmus+, E – Twinning. Z nami jest kadra, której się chce tworzyć z Wami. Rozmawiamy. Pokazujemy atuty szkoły i swoją otwartość...

To Wy, nasi przyszli uczniowie, jesteście w tym wszystkim ważni. A nasi uczniowie stają na wysokości zadania. Wy, obecni ósmoklasiści, też tacy będziecie. Wystarczy wybrać Staszica. Tu damy Wam wszelkie możliwości... Między tym wszystkim krąży Dobry Duch Szkoły. Wywołuje uśmiechy i świetny humor. Znaleźliście czas, by nas odwiedzić? Doceniamy to! Dziękujemy. Wybierzcie Staszica. Już teraz wiecie, dlaczego warto...

Materiał: Maciej Muzalewski / Zespół Szkół im. Stanisława Staszica w Nakle

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 22 20

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Symbliczne miejsce pochówku wielkiego piewcy. Kim był hr. Leon Skórzewski?

Jeśli weekend, to kolejny raz chcemy przekazać Wam kilka informacji o ciekawych# miejscach kultu - tym razem kolej przyszła na Leśnictwo Drogosław.

(czytaj więcej)
0

Leczenie boreliozy metodą ILADS. Nałożono pierwszą karę pieniężną

Podsumowanie działań Rzecznika Praw Pacjenta w zakresie leczenia# boreliozy metodą ILADS i pierwsza kara pieniężna nałożona w tej sprawie.

(czytaj więcej)
0

Zielone Świątki. Niedziela Zesłania Ducha Świętego

Dzisiaj Zielone Świątki. Kościół katolicki obchodzi #Niedzielę Zesłania Ducha Świętego.

(czytaj więcej)
0

Dokumentacja medyczna na żądanie pacjenta. Zapadł wyrok

Udostępnianie dokumentacji medycznej – placówka medyczna ma obowiązek #wysyłki pacjentowi, na jego żądanie, dokumentacji medycznej pocztą. Sąd potwierdza stanowisko Rzecznika Praw Pacjenta.

(czytaj więcej)