Dziś mamy 27 marca 2023, poniedziałek, imieniny obchodzą:

14 marca 2023

Drzwi otwarte w Staszicu. Szkołę odwiedzą ósmoklasiści

fot. powierzone

fot. powierzone

Kończysz szkołę podstawową i zastanawiasz się nad wyborem szkoły średniej? A może już wiesz, że to ma być# Staszic i chcesz poznać naszą ofertę? A może jesteś rodzicem, który zastanawia się nad przyszłością swojego dziecka?

Mamy dla Państwa propozycję wartą sprawdzenia! Zapraszamy na Drzwi Otwarte w Zespole Szkół im. Stanisława Staszica w Nakle nad Notecią! Zaczynamy 18.03.2023, o godzinie 9.00. Oficjalne otwarcie spotkania będzie miało miejsce w auli Szkoły, o 9.30. Będziecie mogli Państwo zapoznać się z naszą ofertą edukacyjną. Przedstawimy Wam wszystkie kierunki kształcenia i inne aspekty funkcjonowania Staszica. Pokażemy, że jest to szkoła wszechstronna i oferująca bardzo różne możliwości.

Ponadto w programie mamy, między innymi:
- prezentację podmiotów współpracujących ze szkołą (między innymi: Bank Spółdzielczy w Nakle i firma Kawczyński Logistics),
- omówienie możliwości rozwoju kariery zawodowej po ukończeniu poszczególnych kierunków,
- quiz ekonomiczny,
- gry i zabawy językowe oraz quiz interaktywny (język angielski i niemiecki),
- punkt konsultacyjny z ofertą dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi i ofertą pomocy psychologicznej i pedagogicznej,
- punkty informacyjne, w których będzie można bliżej poznać ofertę poszczególnych kierunków,
- przedstawienie zalet projektu Erasmus+ oraz eTwinning,
- ofertę zajęć pozalekcyjnych (muzyka, grupa kabaretowa, teatr, radiowęzeł, wyjazdy, sport, konkursy i olimpiady),
- spacer po szkole,
- prezentację miniprzedsiębiorstw działających w szkole (np. MomenTravel),
- zajęcia z podstaw strzelectwa zawodowego,
- mini turniej piłki nożnej oraz przedstawienie zaplecza sportowego szkoły.

Pamiętajcie! Drzwi Otwarte w Staszicu! Już w najbliższą sobotę! Zapraszamy 18. marca 2023, w godzinach 9.00 - 12.00. Czekamy. Nie może Was zabraknąć. Dołączcie do ekipy Staszica!!! Warto!!!

Materiał: Karol Lizak / Zespół Szkół im. S. Staszica w Nakle nad Notecią

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 11 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Jak przechowywać mięso i wędliny? Pamiętajmy o kilku zasadach

Właściwe przechowywanie mięsa i wędlin to niezwykle istotna kwestia, mająca ogromny wpływ# nie tylko na smak produktów, ale przede wszystkim na obecność niebezpiecznych dla zdrowia drobnoustrojów. Zatem jeśli chcemy jeść pewne i świeże produkty mięsne, powinniśmy pamiętać o kilku zasadach dotyczących przechowywania.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Gruźlicy. Jakie są najczęstsze objawy tej choroby?

Światowy Dzień Gruźlicy obchodzony był 24 marca dla upamiętnienia dnia, w którym #niemiecki mikrobiolog Robert Koch odkrył prątek gruźlicy. Święto zainicjowała 100 lat później Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) - 24 marca 1982 r., aby podnosić świadomość i szerzyć wiedzę.

(czytaj więcej)
0

Jak wspierać osobę chorą na nowotwór? Słowa mają wielką moc

W obchodzony 4 lutego Światowy Dzień Walki z Rakiem szczególnego znaczenia nabierają słowa: „jestem blisko” oraz „kocham Cię”.# W obliczu choroby onkologicznej bliskość drugiej osoby i słowa wsparcia mają ogromną moc.

(czytaj więcej)
0

Warto zadbać o odpowiednią dietę. Nie powinno zabraknąć jajek i warzyw

Z dnia na dzień robi się cieplej, a natura wraca do życia. Po zimowych miesiącach chętnie #zwiększamy aktywność na świeżym powietrzu, co stanowi często spore wyzwanie dla naszego organizmu. Aby dobrze wejść w wiosenny czas, warto zadbać o odpowiednią dietę, w której na pewno nie powinno zabraknąć warzyw i jajek.

(czytaj więcej)