Dziś mamy 24 września 2023, niedziela, imieniny obchodzą:

17 września 2023

Firma odbiera wszystkie śmieci. Nowa umowa z odbiorcą

fot. archiwum

fot. archiwum

Od ubiegłego miesiąca, przez kolejny rok obowiązuje nowa umowa #gminy z odbiorcą odpadów. Co ważne, firma ta odbiera śmieci nie tylko z nieruchomości zamieszkałych.

Przez chaos w informowaniu mieszkańców gminy Sadki o sposobie odbierania odpadów wiele osób musiało ponosić podwójne koszty. Teraz, mieszkańcy zostali jasno poinformowani o zasadach odbierania od nich śmieci. Przypomnijmy. Na podstawie uchwały z września 2022 roku, wprowadzono nowe zasady odbierania odpadów od mieszkańców gminy Sadki. Otóż ustalono, że przedsiębiorcy nie będą już podpisywali umów na odbiór śmieci we własnym zakresie, ale śmieci będzie odbierała firma, z którą gmina ma podpisaną umowę. Urząd nie skierował do mieszkańców odpowiedniej informacji o takiej decyzji podjętej przez radnych. Przez to wytworzył się chaos, ponieważ część przedsiębiorców miało na przykład podpisane umowy z innymi operatorami. Skończyło się na tym, że niektórzy musieli płacić po dwa razy. Do końca czerwca tego roku wygasała umowa z firmą Zakład Usług Komunalnych ZUK Świecie. W wyniku ogłoszonego przez gminę przetargu, ZUK ponownie wykonuję tę usługę od 1 lipca br. do końca czerwca 2024 r. Ważne o czym powinni pamiętać mieszkańcy, ZUK jest odbiorcą odpadów zarówno z terenu nieruchomości zamieszkałych jak i niezamieszkałych, ale takich na których powstają odpady, czyli na przykład sklepów, restauracji, firm. Takie są zapisy umowy między gminą, a odbiorcą śmieci. –  Umowa obejmuje swoim zakresem zarówno nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy, jak i nieruchomości, na których nie zamieszkują mieszkańcy, a powstają odpady komunalne – przekazano mieszkańcom. Tego typu informacje, przypominające mieszkańcom zasady odbierania odpadów pojawiły się na przykład na tablicach ogłoszeń w sołectwach. Może to uchronić mieszkańców przed informacyjnym chaosem, jaki wytworzył się kilka miesięcy wcześniej.

Źródło:  

Oceń artykuł: 3 2

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • 2 (4)

    dziki zachód, w dniu 17-09-2023 10:39:43 napisał:

    a ktoś tam pracuje ? gdzie szefostwo jest w godzinach pracy?

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Usługi prowadzenia ksiąg rachunkowych
od 50PLN
Usługi pełnienia stanowiska Inspektora Ochrony Danych Osobowych
Analiza stanu bhp w firmie
od 50PLN
Szkolenie z HACCP
59PLN
Szkolenia bhp okresowe
od 70PLN
Balustrady Bramy Ogrodzenia
Szkolenie z Ochrony Przeciwpożarowej
49PLN
Konstrukcje stalowe
0

50 gminnych pracowni komputerowych. Nabór do projektu "miniPAKT"

Podczas konferencji prasowej #w Olsztynie minister cyfryzacji Janusz Cieszyński ogłosił rozpoczęcie naboru do konkursu miniPAKT – gminne pracownie komputerowe. „miniPAKT, to konkurs grantowy, dzięki któremu JST będą mogły stworzyć u siebie kreatywną przestrzeń, która rozwinie nowe formy wzmacniania kompetencji cyfrowych wśród obywateli. Każdy samorząd może otrzymać 200 tys. na zorganizowanie takiej pracowni” – zaznaczył szef resortu cyfryzacji.

(czytaj więcej)
0

Międzynarodowy Dzień Głuchych i Języka Migowego. Ustanowiony w 1958 r.

Dziś obchodzimy Międzynarodowy Dzień #Głuchych i Języka Migowego.

(czytaj więcej)
0

Pakiet edukacyjny „Rodzina Ulmów”. Materiały do wykorzystania na lekcjach

Zachęcamy do korzystania z materiałów edukacyjnych #przygotowanych przez Ośrodek Rozwoju Edukacji z okazji beatyfikacji rodziny Ulmów. Przybliżają one nie tylko historię rodziny z Markowej, ale także inne postaci ratujące Żydów w czasie II wojny światowej. Uczniowie i nauczyciele mogą wziąć udział także w różnych konkursach, których celem jest popularyzacja wiedzy o relacjach polsko-żydowskich w czasie okupacji niemieckiej oraz postawach Polaków udzielających pomocy swoim żydowskim sąsiadom.

(czytaj więcej)
0

Trwa sezon na grzyby. "Jeżeli masz wątpliwości, nie ryzykuj"

Zbieranie grzybów wymaga wiedzy oraz #doświadczenia.

(czytaj więcej)