Dziś mamy 20 czerwca 2024, czwartek, imieniny obchodzą:

17 września 2023

Firma odbiera wszystkie śmieci. Nowa umowa z odbiorcą

fot. archiwum

fot. archiwum

Od ubiegłego miesiąca, przez kolejny rok obowiązuje nowa umowa #gminy z odbiorcą odpadów. Co ważne, firma ta odbiera śmieci nie tylko z nieruchomości zamieszkałych.

Przez chaos w informowaniu mieszkańców gminy Sadki o sposobie odbierania odpadów wiele osób musiało ponosić podwójne koszty. Teraz, mieszkańcy zostali jasno poinformowani o zasadach odbierania od nich śmieci. Przypomnijmy. Na podstawie uchwały z września 2022 roku, wprowadzono nowe zasady odbierania odpadów od mieszkańców gminy Sadki. Otóż ustalono, że przedsiębiorcy nie będą już podpisywali umów na odbiór śmieci we własnym zakresie, ale śmieci będzie odbierała firma, z którą gmina ma podpisaną umowę. Urząd nie skierował do mieszkańców odpowiedniej informacji o takiej decyzji podjętej przez radnych. Przez to wytworzył się chaos, ponieważ część przedsiębiorców miało na przykład podpisane umowy z innymi operatorami. Skończyło się na tym, że niektórzy musieli płacić po dwa razy. Do końca czerwca tego roku wygasała umowa z firmą Zakład Usług Komunalnych ZUK Świecie. W wyniku ogłoszonego przez gminę przetargu, ZUK ponownie wykonuję tę usługę od 1 lipca br. do końca czerwca 2024 r. Ważne o czym powinni pamiętać mieszkańcy, ZUK jest odbiorcą odpadów zarówno z terenu nieruchomości zamieszkałych jak i niezamieszkałych, ale takich na których powstają odpady, czyli na przykład sklepów, restauracji, firm. Takie są zapisy umowy między gminą, a odbiorcą śmieci. –  Umowa obejmuje swoim zakresem zarówno nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy, jak i nieruchomości, na których nie zamieszkują mieszkańcy, a powstają odpady komunalne – przekazano mieszkańcom. Tego typu informacje, przypominające mieszkańcom zasady odbierania odpadów pojawiły się na przykład na tablicach ogłoszeń w sołectwach. Może to uchronić mieszkańców przed informacyjnym chaosem, jaki wytworzył się kilka miesięcy wcześniej.

Źródło:  

Oceń artykuł: 4 4

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • 2 (4)

    dziki zachód, w dniu 17-09-2023 10:39:43 napisał:

    a ktoś tam pracuje ? gdzie szefostwo jest w godzinach pracy?

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Bezpłatne kontrolowanie sprawności amortyzatorów
Balustrady Bramy Ogrodzenia
Sprawozdanie o wytwarzanych odpadach
500PLN
Zezwolenie na zbieranie odpadów
od 2000PLN
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności układu kierowniczego
Szkolenie z pierwszej pomocy
49PLN
Szkolenie okresowe dla pracodawców i osób kierujących pracownikami
189PLN
0

Wspólne ćwiczenia przeciwkryzysowe. Współdziałanie służb

16 czerwca 2024 r. 8 Kujawsko-Pomorska Brygada# Obrony Terytorialnej szkoliła się wspólnie z Państwową i Ochotniczą Strażą Pożarną. Celem ćwiczeń w miejscowości Wielgie było zgrywanie działań służb w ramach zarządzania kryzysowego na wypadek klęski żywiołowej. W działaniach uczestniczyli przedstawiciele samorządu lokalnego razem z Wójtem Gminy.

(czytaj więcej)
0

Dwudziesta szósta wędrówka. Na uczestników czekał pyszny posiłek

Dzisiejszą wędrówkę w większości maszerowaliśmy w korycie #Rokitki. 20 uczestników rozpoczęło wędrówkę a 19 ukończyło. Jedna osoba musiała się wycofać ze względu na rozklejenie się obuwia.

(czytaj więcej)
0

Grillowa patera, czyli obiad na grillu dla rodziny i przyjaciół. Sprawdź!

Macie zamiar zorganizować grillową ucztę? Takie #spotkania z obfitością dań i smaków są teraz bardzo popularne, zarówno w restauracjach, jak na prywat-nych imprezach. Dzielcie się jedzeniem, kosztujcie, a przed wszystkim dobrze się bawcie!

(czytaj więcej)