Dziś mamy 21 lutego 2024, środa, imieniny obchodzą:

23 stycznia 2024

Gościom towarzyszyły łzy wzruszenia. Niespodzianka dla dziadków

fot. powierzone

fot. powierzone

18 stycznia 2024 roku w Przedszkolu #Gminy Sadki „Dobre Ludki” oddział Bnin odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka.

Przedszkolaki na tę okazję przygotowały specjalny program artystyczny „W Aniołkowie” oraz okolicznościową dekorację. Zaproszeni dziadkowie oraz goście specjalni Pani M. Obarska i Pani B. Wajer z dumą podziwiali występy dzieci, które dołożyły wszelkich starań, aby jak najlepiej wyrazić swoje podziękowanie za trud włożony w ich wychowanie. Mali artyści z przejęciem na twarzach odtwarzali swoje role, śpiewali piosenki oraz recytowali wiersze. Gościom towarzyszyły radość, uśmiech oraz łzy wzruszenia. Na zakończenie uroczystości dzieci obdarowały swoich dziadków upominkami i zaprosiły gości na słodki poczęstunek oraz świetne zabawy z animatorką.

Obecny na uroczystości Pan Wójt Gminy Sadki Dariusz Gryniewicz składając życzenia podkreślił doniosłą rolę Babć i Dziadków w wychowaniu młodego pokolenia. Do życzeń przyłączyła się również Pani Dyrektor Dorota Wiśniewska, która w swoim przemówieniu wyraził podziw dla umiejętności i zdolności artystycznych przedszkolaków i wszystkim Babciom i Dziadkom życzyła zdrowia oraz wszystkiego najlepszego!

To była naprawdę wyjątkowa uroczystość, pełna uśmiechu, radości i dumy. Szczęśliwe i rozpromienione twarze zaproszonych gości dały wyraz tego, jak ważne są takie spotkania i chwile spędzone wspólnie z wnukami.

Materiał: Iwona Bembnista

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 4 4

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Nadchodzi "Noc Sów". Doskonała okazja do poznania tajemnic tych ptaków

Od wieków sowy wzbudzały wśród ludzi skrajne emocje#: podziw i strach. Te drapieżne ptaki, uznawane za symbol mądrości i śmierci, także obecnie intrygują wyglądem i zachowaniem. Niech nadchodząca Noc Sów będzie okazją do poznania sowich tajemnic, rozmów o ich postrzeganiu w przeszłości i znaczeniu w przyrodzie.

(czytaj więcej)
0

Prace archeologiczne zakończone. Co kryła ziemia pod budynkami?

Na placu, po zburzonej części kompleksu budynków siedziby #komendy wojewódzkiej PSP, zakończyły się prace archeologiczne. W ubiegły piątek dokonano odbioru tych robót, co ostatecznie skończy się stosownym protokołem.

(czytaj więcej)
0

Program resocjalizacji w potulickiej jednostce. Zapobieganie skutkom izolacji

Kiedy zapada wyrok 25 lat pozbawienia wolności...# Kiedy zapada wyrok dożywotniego pozbawienia wolności.... Wyrok. Więzienie. Cela. Funkcjonariusz w mundurze. Dźwięk zamykanych krat. Dźwięk zamykanej celi. Czas. I jeszcze raz czas. Codzienność. Tu słowo wolność nabiera innego znaczenia. Niezbędne zatem jest podejmowanie adekwatnych oddziaływań wobec skazanych na długoterminowe kary pozbawienia wolności, to grupa osadzonych wymagająca szczególnej uwagi. Wychodząc naprzeciw potrzebom Zakład Karny w Potulicach już kolejny rok realizuje program resocjalizacji z zakresu zapobiegania negatywnym skutkom izolacji, zwłaszcza wobec skazanych odbywających długoterminowe kary pozbawienia wolności pn. Artefakt, który zajął I miejsce w Konkursie Dyrektora Generalnego Służby Więziennej na najlepszy program resocjalizacji.

(czytaj więcej)
0

Święto UMK w Toruniu. W 2023 roku mury uczelni opuściło 4 246 absolwentów

Toruńska Alma Mater obchodzi dziś (19 lutego) swoje święto. #W uroczystości uczestniczył marszałek Piotr Całbecki.

(czytaj więcej)