Dziś mamy 21 lutego 2024, środa, imieniny obchodzą:

19 stycznia 2024

Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka. Przedszkolaki w bibliotece

fot. GBP Sadki

fot. GBP Sadki

W dniu obchodów Międzynarodowego Dnia Kubusia Puchatka, który corocznie przypada #18 stycznia, Gminną Bibliotekę Publiczną w Sadkach odwiedziła grupa przedszkolaków z Przedszkola Gminy Sadki "Dobre Ludki".

Dzieci wraz z opiekunkami Panią Ewą Fikowską oraz Panią Małgorzatą Pazderską wysłuchały przeczytanej przez Panią Dyrektor GBP Joannę Brzozowską książeczkę pt. "Piękny dzień" z serii opowieści ze Stumilowego Lasu. Dzięki lekturze nasi goście poznali przyjaciół naszego Kubusia oraz dowiedziały się o pięciu zmysłach, które każdy z nas posiada. Następnie pani Joanna poinformowała dzieci o trwającej akcji czytelniczej "Mała książka- Wielki człowiek", gorąco zachęcając do zapisania się i odwiedzenia naszej biblioteki z rodzicami. W części plastycznej dzieci tworzyły ozdoby głowy z wizerunkami swoich ulubionych postaci ze Stumilowego Lasu. Nie zabrakło zabaw z plasteliną, dzięki czemu powstały piękne i kolorowe prace plastyczne. Dziękujemy za miło spędzony czas i wspólne świętowanie Dnia Kubusia Puchatka!

Materiał: Aneta Rózga-Miniszewska / GBP Sadki

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 4 4

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Nadchodzi "Noc Sów". Doskonała okazja do poznania tajemnic tych ptaków

Od wieków sowy wzbudzały wśród ludzi skrajne emocje#: podziw i strach. Te drapieżne ptaki, uznawane za symbol mądrości i śmierci, także obecnie intrygują wyglądem i zachowaniem. Niech nadchodząca Noc Sów będzie okazją do poznania sowich tajemnic, rozmów o ich postrzeganiu w przeszłości i znaczeniu w przyrodzie.

(czytaj więcej)
0

Prace archeologiczne zakończone. Co kryła ziemia pod budynkami?

Na placu, po zburzonej części kompleksu budynków siedziby #komendy wojewódzkiej PSP, zakończyły się prace archeologiczne. W ubiegły piątek dokonano odbioru tych robót, co ostatecznie skończy się stosownym protokołem.

(czytaj więcej)
0

Program resocjalizacji w potulickiej jednostce. Zapobieganie skutkom izolacji

Kiedy zapada wyrok 25 lat pozbawienia wolności...# Kiedy zapada wyrok dożywotniego pozbawienia wolności.... Wyrok. Więzienie. Cela. Funkcjonariusz w mundurze. Dźwięk zamykanych krat. Dźwięk zamykanej celi. Czas. I jeszcze raz czas. Codzienność. Tu słowo wolność nabiera innego znaczenia. Niezbędne zatem jest podejmowanie adekwatnych oddziaływań wobec skazanych na długoterminowe kary pozbawienia wolności, to grupa osadzonych wymagająca szczególnej uwagi. Wychodząc naprzeciw potrzebom Zakład Karny w Potulicach już kolejny rok realizuje program resocjalizacji z zakresu zapobiegania negatywnym skutkom izolacji, zwłaszcza wobec skazanych odbywających długoterminowe kary pozbawienia wolności pn. Artefakt, który zajął I miejsce w Konkursie Dyrektora Generalnego Służby Więziennej na najlepszy program resocjalizacji.

(czytaj więcej)
0

Święto UMK w Toruniu. W 2023 roku mury uczelni opuściło 4 246 absolwentów

Toruńska Alma Mater obchodzi dziś (19 lutego) swoje święto. #W uroczystości uczestniczył marszałek Piotr Całbecki.

(czytaj więcej)