Dziś mamy 21 lutego 2024, środa, imieniny obchodzą:

01 grudnia 2023

Obchodzono Światowy Dzień Telewizji. Uczniowie spisali się na medal

fot. GOK Sadki

fot. GOK Sadki

W zeszłym tygodniu odwiedziła nas #klasa II wraz z wychowawczynią - Panią Emilią Górak. Dzieci rozmawiały o telewizji, próbowały swoich sił odczytując różne łamańce językowe, a na zakończenie wykonały pomysłowe prace plastyczne.

Drugoklasiści chętnie opowiadali o tym, co oglądają w telewizji. Potrafili także powiedzieć czym jest program informacyjny oraz jakie cechy powinien mieć dobry prezenter telewizyjny. Tym sposobem przeszliśmy do ćwiczeń poprawiających dykcję. Uczniowie chętnie odczytywali na głos łamańce językowe w postaci krótkich wierszyków. Powtarzanie krótkich zdań dało wiele powodów do śmiechu.

Na zakończenie dzieci w grupach musiały stworzyć rysunek wydarzenia, które można pokazać w programie informacyjnym. Dodatkowo w kilku zdaniach miały przedstawić jego treść. Wszyscy spisali się na medal.

Serdecznie dziękujemy Pani Emilii za odwiedziny i już mówimy do zobaczenia.

Materiał: Monika Mitek / GOK Sadki

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 3 3

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Nadchodzi "Noc Sów". Doskonała okazja do poznania tajemnic tych ptaków

Od wieków sowy wzbudzały wśród ludzi skrajne emocje#: podziw i strach. Te drapieżne ptaki, uznawane za symbol mądrości i śmierci, także obecnie intrygują wyglądem i zachowaniem. Niech nadchodząca Noc Sów będzie okazją do poznania sowich tajemnic, rozmów o ich postrzeganiu w przeszłości i znaczeniu w przyrodzie.

(czytaj więcej)
0

Prace archeologiczne zakończone. Co kryła ziemia pod budynkami?

Na placu, po zburzonej części kompleksu budynków siedziby #komendy wojewódzkiej PSP, zakończyły się prace archeologiczne. W ubiegły piątek dokonano odbioru tych robót, co ostatecznie skończy się stosownym protokołem.

(czytaj więcej)
0

Program resocjalizacji w potulickiej jednostce. Zapobieganie skutkom izolacji

Kiedy zapada wyrok 25 lat pozbawienia wolności...# Kiedy zapada wyrok dożywotniego pozbawienia wolności.... Wyrok. Więzienie. Cela. Funkcjonariusz w mundurze. Dźwięk zamykanych krat. Dźwięk zamykanej celi. Czas. I jeszcze raz czas. Codzienność. Tu słowo wolność nabiera innego znaczenia. Niezbędne zatem jest podejmowanie adekwatnych oddziaływań wobec skazanych na długoterminowe kary pozbawienia wolności, to grupa osadzonych wymagająca szczególnej uwagi. Wychodząc naprzeciw potrzebom Zakład Karny w Potulicach już kolejny rok realizuje program resocjalizacji z zakresu zapobiegania negatywnym skutkom izolacji, zwłaszcza wobec skazanych odbywających długoterminowe kary pozbawienia wolności pn. Artefakt, który zajął I miejsce w Konkursie Dyrektora Generalnego Służby Więziennej na najlepszy program resocjalizacji.

(czytaj więcej)
0

Święto UMK w Toruniu. W 2023 roku mury uczelni opuściło 4 246 absolwentów

Toruńska Alma Mater obchodzi dziś (19 lutego) swoje święto. #W uroczystości uczestniczył marszałek Piotr Całbecki.

(czytaj więcej)