Dziś mamy 30 stycznia 2023, poniedziałek, imieniny obchodzą:

23 grudnia 2022

Okazja do zadumy i refleksji. Koncert kolęd i pastorałek w „Łokietku”

fot. powierzone

fot. powierzone

"Cicha noc... jaki w tobie dzisiaj cud...”. W klimacie zbliżających się świąt Bożego Narodzenia i blasku, choinkowych świec cała społeczność# szkolna ZS im. Władysława Łokietka wzięła udział w spotkaniu wigilijnym przygotowanym przez uczniów klasy 2b i 3b wraz z opiekunami: p. Beatą Stasinowską, p. Magdaleną Stałowską – Janke i p. Agnieszką Michalak.

Tyle wieków minęło od momentu historycznego narodzenia Jezusa Chrystusa, „a mały Jezus smutny w drzwi patrzy i czeka, by pośród witających zobaczyć i nas, ludzi dwudziestego pierwszego wieku, zobaczyć ciebie i mnie”. Chrystus się nam narodził. Chrystus rodzi się nadal. Tylko czy pamiętamy o tym? Czy to chcemy odnajdywać? Czy tym chcemy żyć?

Spotkanie było okazją do zadumy i refleksji, ale też do uśmiechu i radości, a także podtrzymania pięknej tradycji śpiewania kolęd i pastorałek.

Życzymy wszystkim, aby w innych ludziach odkryli obecność Chrystusa, aby z radością i prostotą dziecka świętowali narodziny Zbawiciela. Życzymy otwartości, zwykłego uśmiechu i gestu podania ręki drugiemu człowiekowi, powodujących przemianę w innych i w nas samych...”bo zawsze wtedy jest Boże Narodzenie!”

Materiał: Agnieszka Andrzejewska

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 7 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Jak zaoszczędzić na żywnosci? Walka z inflacją w ... lodówkach

Inflacja utrzymująca się na poziomie kilkunastu procent sprawia, że ceny wielu produktów żywnościowych rosną# z miesiąca na miesiąc. Prognozy na przyszłość nie wróżą pozytywnych zmian, dlatego szybko musimy nauczyć się bardziej racjonalnej gospodarki naszymi zasobami. Wraz z początkiem nowego roku na platformie MajAcademy, ruszyło nowe wyzwanie, dzięki któremu każdy może w prosty sposób nauczyć się lepiej gospodarować budżetem, bez oszczędności na swoim zdrowiu!

(czytaj więcej)
0

Koszt utylizacji paneli fotowoltaicznych. Co dalej ze zużytymi modelami?

Panele fotowoltaiczne wciąż cieszą się dużą popularnością. Jako że świadomość ekologiczna Polaków nieustannie się zmienia, #to wiele osób już na etapie wyboru odpowiedniego rozwiązania zaczęło zadawać sobie pytanie – co zrobić po 25-30 latach, gdy panele nie będą nadawały się do dalszego użytkowania? I ile kosztuje utylizacja paneli fotowoltaicznych? Odpowiadamy.

(czytaj więcej)
0

Odchudzanie częstym postanowieniem noworocznym. Jak wytrwać na diecie?

Nikt nie wie, jak to się stało, że rozpoczęcie odchudzania stało się jednym z podstawowych postanowień, jakie# narzucamy sobie wraz z początkiem niemal każdego nowego roku. Żyjemy w kulturze diet. Jednak im bardziej są one restrykcyjne i pełne wyrzeczeń, tym trudniej w nich wytrwać. Tymczasem do pełni szczęścia wystarczy odrobina organizacji i wiedzy na temat podstawowych procesów, jakie zachodzą w naszym organizmie. Jak mogą pomóc w tym dietetycy i MajAcademy – platforma zapewniająca profesjonalne wsparcie w dbaniu o nasze zdrowie.

(czytaj więcej)
0

Zbliżają się ferie zimowe. Co warto zobaczyć w Polsce?

Ferie zimowe zbliżają się wielkimi krokami! To idealny moment na to, żeby zacząć planować ten wyjątkowy, beztroski czas. #Z badań wynika, że niemal 60% Polaków najchętniej spędza ferie w kraju. Co warto zobaczyć w Polsce? Gdzie się udać? Jakich atrakcji możemy się spodziewać? I jak przygotować się na wspaniałą, beztroską zabawę? Podpowiadamy!

(czytaj więcej)