Dziś mamy 21 lutego 2024, środa, imieniny obchodzą:

23 grudnia 2022

Okazja do zadumy i refleksji. Koncert kolęd i pastorałek w „Łokietku”

fot. powierzone

fot. powierzone

"Cicha noc... jaki w tobie dzisiaj cud...”. W klimacie zbliżających się świąt Bożego Narodzenia i blasku, choinkowych świec cała społeczność# szkolna ZS im. Władysława Łokietka wzięła udział w spotkaniu wigilijnym przygotowanym przez uczniów klasy 2b i 3b wraz z opiekunami: p. Beatą Stasinowską, p. Magdaleną Stałowską – Janke i p. Agnieszką Michalak.

Tyle wieków minęło od momentu historycznego narodzenia Jezusa Chrystusa, „a mały Jezus smutny w drzwi patrzy i czeka, by pośród witających zobaczyć i nas, ludzi dwudziestego pierwszego wieku, zobaczyć ciebie i mnie”. Chrystus się nam narodził. Chrystus rodzi się nadal. Tylko czy pamiętamy o tym? Czy to chcemy odnajdywać? Czy tym chcemy żyć?

Spotkanie było okazją do zadumy i refleksji, ale też do uśmiechu i radości, a także podtrzymania pięknej tradycji śpiewania kolęd i pastorałek.

Życzymy wszystkim, aby w innych ludziach odkryli obecność Chrystusa, aby z radością i prostotą dziecka świętowali narodziny Zbawiciela. Życzymy otwartości, zwykłego uśmiechu i gestu podania ręki drugiemu człowiekowi, powodujących przemianę w innych i w nas samych...”bo zawsze wtedy jest Boże Narodzenie!”

Materiał: Agnieszka Andrzejewska

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 9 4

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Nadchodzi "Noc Sów". Doskonała okazja do poznania tajemnic tych ptaków

Od wieków sowy wzbudzały wśród ludzi skrajne emocje#: podziw i strach. Te drapieżne ptaki, uznawane za symbol mądrości i śmierci, także obecnie intrygują wyglądem i zachowaniem. Niech nadchodząca Noc Sów będzie okazją do poznania sowich tajemnic, rozmów o ich postrzeganiu w przeszłości i znaczeniu w przyrodzie.

(czytaj więcej)
0

Prace archeologiczne zakończone. Co kryła ziemia pod budynkami?

Na placu, po zburzonej części kompleksu budynków siedziby #komendy wojewódzkiej PSP, zakończyły się prace archeologiczne. W ubiegły piątek dokonano odbioru tych robót, co ostatecznie skończy się stosownym protokołem.

(czytaj więcej)
0

Program resocjalizacji w potulickiej jednostce. Zapobieganie skutkom izolacji

Kiedy zapada wyrok 25 lat pozbawienia wolności...# Kiedy zapada wyrok dożywotniego pozbawienia wolności.... Wyrok. Więzienie. Cela. Funkcjonariusz w mundurze. Dźwięk zamykanych krat. Dźwięk zamykanej celi. Czas. I jeszcze raz czas. Codzienność. Tu słowo wolność nabiera innego znaczenia. Niezbędne zatem jest podejmowanie adekwatnych oddziaływań wobec skazanych na długoterminowe kary pozbawienia wolności, to grupa osadzonych wymagająca szczególnej uwagi. Wychodząc naprzeciw potrzebom Zakład Karny w Potulicach już kolejny rok realizuje program resocjalizacji z zakresu zapobiegania negatywnym skutkom izolacji, zwłaszcza wobec skazanych odbywających długoterminowe kary pozbawienia wolności pn. Artefakt, który zajął I miejsce w Konkursie Dyrektora Generalnego Służby Więziennej na najlepszy program resocjalizacji.

(czytaj więcej)
0

Święto UMK w Toruniu. W 2023 roku mury uczelni opuściło 4 246 absolwentów

Toruńska Alma Mater obchodzi dziś (19 lutego) swoje święto. #W uroczystości uczestniczył marszałek Piotr Całbecki.

(czytaj więcej)