Dziś mamy 20 czerwca 2024, czwartek, imieniny obchodzą:

17 maja 2024

Podrzucał odpady do kontenerów przy cmentarzu. Wpadł przez fotopułapkę

fot. Straż Miejska Nakło nad Notecią

fot. Straż Miejska Nakło nad Notecią

Z uwagi na wcześniejsze, liczne zgłoszenia dotyczące nielegalnego #podrzucania odpadów do kontenerów usytuowanych przy cmentarzu w miejscowości Gorzeń, nakielska Straż Miejska podjęła w tej sprawie czynności wyjaśniające. W tym celu na miejscu została zamontowana fotopułapka, która w niedługim czasie pozwoliła ustalić sprawcę wykroczenia.

Na jednym ze zdjęć urządzenie zarejestrowało mężczyznę, wysiadającego z białego samochodu dostawczego, który w godzinach wieczornych wrzuca do pojemników duże worki z odpadami. Patrol po przybyciu na miejsce potwierdził, że w kontenerach znajdują się żółte worki ze styropianem oraz czarne z pianką poliuretanową. W wyniku przeprowadzonych czynności ustalono sprawcę wykroczenia, który został ukarany mandatem karnym.

Straż Miejska przypomina, że każdy kontener przy cmentarzu służy wyłącznie do zbierania śmieci pochodzących z danego cmentarza, takich jak znicze, wypalone wkłady, uschnięte kwiaty, wiązanki. Podrzucanie jakichkolwiek odpadów pochodzących z innych źródeł jest wykroczeniem i stanowi podstawę do ukarania mandatem karnym w związku z pozbywaniem się odpadów w sposób niezgodny z uchwałą Rady Miejskiej. Wszystkie tego typu działania podejmowane są przez Straż Miejską w trosce o porządek i ochronę środowiska. Dlatego funkcjonariusze dołożą wszelkich starań, aby wszystkie osoby pozbywające się śmieci w sposób nielegalny były pociągane do odpowiedzialności.

Materiał: st. insp. Dariusz Chróściński / Straż Miejska Nakło nad Notecią

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 19 10

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Wspólne ćwiczenia przeciwkryzysowe. Współdziałanie służb

16 czerwca 2024 r. 8 Kujawsko-Pomorska Brygada# Obrony Terytorialnej szkoliła się wspólnie z Państwową i Ochotniczą Strażą Pożarną. Celem ćwiczeń w miejscowości Wielgie było zgrywanie działań służb w ramach zarządzania kryzysowego na wypadek klęski żywiołowej. W działaniach uczestniczyli przedstawiciele samorządu lokalnego razem z Wójtem Gminy.

(czytaj więcej)
0

Dwudziesta szósta wędrówka. Na uczestników czekał pyszny posiłek

Dzisiejszą wędrówkę w większości maszerowaliśmy w korycie #Rokitki. 20 uczestników rozpoczęło wędrówkę a 19 ukończyło. Jedna osoba musiała się wycofać ze względu na rozklejenie się obuwia.

(czytaj więcej)
0

Grillowa patera, czyli obiad na grillu dla rodziny i przyjaciół. Sprawdź!

Macie zamiar zorganizować grillową ucztę? Takie #spotkania z obfitością dań i smaków są teraz bardzo popularne, zarówno w restauracjach, jak na prywat-nych imprezach. Dzielcie się jedzeniem, kosztujcie, a przed wszystkim dobrze się bawcie!

(czytaj więcej)