Dziś mamy 19 maja 2024, niedziela, imieniny obchodzą:

19 kwietnia 2024

Pokaz sprzętu policyjnego w Staszicu. Mundurowi spotkali się z uczniami

fot. KPP Nakło

fot. KPP Nakło

Nakielscy policjanci przedstawili# ofertę służby w Policji przyszłym absolwentom Zespołu Szkół im. St. Staszica w Nakle. To już kolejne, ale nie ostatnie z cyklu zaplanowanych spotkań, z zakresu doboru do służby w naszej formacji.

W poniedziałek, 15 kwietnia st. post. Wiesława Ambrozik z zespołu profilaktyki społecznej, nieletnich i patologii oraz st. sierż. Mateusz Duda z referatu patrolowo-interwencyjnego nakielskiej komendy, a także st. post. Natalia Tamas z ogniwa patrolowo-interwencyjnego komisariatu w Mroczy na spotkaniu, które odbyło się w Zespole Szkół im. St. Staszica w Nakle zachęcali tegorocznych maturzystów do wstąpienia w nasze szeregi. Funkcjonariusze opowiadali o specyfice pracy w formacji, którą reprezentują i satysfakcji, jaką daje służba na rzecz społeczeństwa.

Policjanci przedstawili profil kandydata, omówili poszczególne etapy postępowania kwalifikacyjnego i wskazali, jakimi dodatkowymi preferencjami może wykazać się osoba ubiegająca o przyjęcie.

Oprócz wykładu, policjanci zaprezentowali filmy instruktażowe z zakresu testu sprawności fizycznej, ze wskazaniem i omówieniem elementów, na które należy zwrócić uwagę. Wyjaśnili także, że każdy kandydat, który złożył podanie o przyjęcie do służby może spróbować swoich sił w próbnym teście, realnie oddającym warunki egzaminu.

Dodatkową atrakcją był dla młodzieży pokaz sprzętu policyjnego.

Funkcjonariusze chętnie odpowiadali na wszystkie pytania i rozwiewali pojawiające się wątpliwości młodych abiturientów.

Materiał: st. post. Wiesława Ambrozik, p.o. oficera prasowego KPP w Nakle

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 8 13

Czytaj również

udostępnij na FB
0

"Przybij Piątkę z CSWOT". Bieg terenowy z przeszkodami

Centrum Szkolenia Wojsk Obrony Terytorialnej #zaprasza wszystkich biegaczy na wyjątkowy bieg terenowy pod nazwą „Przybij Piątkę z CSWOT”, który odbędzie się już 25 maja br. na terenie Gospodarstwa Szkółkarskiego Bielawy.

(czytaj więcej)
0

Leczenie boreliozy metodą ILADS. Nałożono pierwszą karę pieniężną

Podsumowanie działań Rzecznika Praw Pacjenta w zakresie leczenia# boreliozy metodą ILADS i pierwsza kara pieniężna nałożona w tej sprawie.

(czytaj więcej)
0

Zielone Świątki. Niedziela Zesłania Ducha Świętego

Dzisiaj Zielone Świątki. Kościół katolicki obchodzi #Niedzielę Zesłania Ducha Świętego.

(czytaj więcej)
0

Dokumentacja medyczna na żądanie pacjenta. Zapadł wyrok

Udostępnianie dokumentacji medycznej – placówka medyczna ma obowiązek #wysyłki pacjentowi, na jego żądanie, dokumentacji medycznej pocztą. Sąd potwierdza stanowisko Rzecznika Praw Pacjenta.

(czytaj więcej)