Dziś mamy 21 lutego 2024, środa, imieniny obchodzą:

31 stycznia 2024

Przedszkolaki w bibliotece. Opowiadania o koniach i konikach

fot. GBP Sadki

fot. GBP Sadki

W ostatni dzień stycznia mieliśmy przyjemność gościć #w Gminnej Bibliotece Publicznej w Sadkach Przedszkole Gminy Sadki "Dobre Ludki" oddział w Bninie.

Tematem naszego dzisiejszego spotkania okazał się konik Wierzgaj z książki autorstwa Renaty Piątkowskiej pt. "Zbój - opowiadania o koniach i konikach". Dzieci w skupieniu wysłuchały przygód Mateuszka oraz jego taty, któremu przypadła zaszczytna rola zostania konikiem Wierzgajem. Pani Dyrektor przedstawiła również dzieciom krótką prezentację dotyczącą rasy, koloru oraz budowy ciała koni. Teraz nasi najmłodsi bez problemu wymienią oraz zaprezentują chody koni: stęp, kłus, galop czy też cwał. W części plastycznej przedszkolaki miały za zadanie stworzyć swojego kolorowego konia wyklejając plasteliną przygotowane rysunki koni. Dziękujemy naszym wspaniałym gościom za przybycie, zaangażowanie i wspaniałą zabawę.

Materiał: Aneta Rózga-Miniszewska / GBP Sadki

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Nadchodzi "Noc Sów". Doskonała okazja do poznania tajemnic tych ptaków

Od wieków sowy wzbudzały wśród ludzi skrajne emocje#: podziw i strach. Te drapieżne ptaki, uznawane za symbol mądrości i śmierci, także obecnie intrygują wyglądem i zachowaniem. Niech nadchodząca Noc Sów będzie okazją do poznania sowich tajemnic, rozmów o ich postrzeganiu w przeszłości i znaczeniu w przyrodzie.

(czytaj więcej)
0

Prace archeologiczne zakończone. Co kryła ziemia pod budynkami?

Na placu, po zburzonej części kompleksu budynków siedziby #komendy wojewódzkiej PSP, zakończyły się prace archeologiczne. W ubiegły piątek dokonano odbioru tych robót, co ostatecznie skończy się stosownym protokołem.

(czytaj więcej)
0

Program resocjalizacji w potulickiej jednostce. Zapobieganie skutkom izolacji

Kiedy zapada wyrok 25 lat pozbawienia wolności...# Kiedy zapada wyrok dożywotniego pozbawienia wolności.... Wyrok. Więzienie. Cela. Funkcjonariusz w mundurze. Dźwięk zamykanych krat. Dźwięk zamykanej celi. Czas. I jeszcze raz czas. Codzienność. Tu słowo wolność nabiera innego znaczenia. Niezbędne zatem jest podejmowanie adekwatnych oddziaływań wobec skazanych na długoterminowe kary pozbawienia wolności, to grupa osadzonych wymagająca szczególnej uwagi. Wychodząc naprzeciw potrzebom Zakład Karny w Potulicach już kolejny rok realizuje program resocjalizacji z zakresu zapobiegania negatywnym skutkom izolacji, zwłaszcza wobec skazanych odbywających długoterminowe kary pozbawienia wolności pn. Artefakt, który zajął I miejsce w Konkursie Dyrektora Generalnego Służby Więziennej na najlepszy program resocjalizacji.

(czytaj więcej)
0

Święto UMK w Toruniu. W 2023 roku mury uczelni opuściło 4 246 absolwentów

Toruńska Alma Mater obchodzi dziś (19 lutego) swoje święto. #W uroczystości uczestniczył marszałek Piotr Całbecki.

(czytaj więcej)