Dziś mamy 21 maja 2024, wtorek, imieniny obchodzą:

10 listopada 2023

Rozmowy o Polsce i symbolach narodowych. Lekcja patriotyzmu

fot. GBP Sadki

fot. GBP Sadki

W przededniu obchodów Święta Niepodległości Gminna Biblioteka# Publiczna w Sadkach odwiedziła Przedszkole Gminy Sadki "Dobre Ludki" oddział w Bninie.

Po zabawach integracyjnych dzieci wysłuchały opowieści o trzech braciach Lechu, Czechu i Rusie. Z legendy maluchy dowiedziały się o założeniu Polski oraz dlaczego naszym godłem narodowym jest biały orzeł. Pani bibliotekarka wytłumaczyła przedszkolakom, jak doszło do tego, że nasz kraj wymazano z map świata podczas zaborów oraz kim był nasz narodowy polski mąż stanu Józef Piłsudski. Dzieci w skupieniu wysłuchały wiersza pt. "Narodowe Święto Niepodległości" z książki autorstwa Agaty Karpińskiej. Porozmawialiśmy o symbolach narodowych. Dowiedzieliśmy się co poszczególne oznaczają oraz tego, jak godnie świętować Święto Niepodległości. W części warsztatowej dzieci z puzzli układały wizerunek polskiego godła, by następnie móc przykleić go na kartkę oraz kolorowały patriotyczne obrazki. Po raz kolejny odwiedziny w bnińskiej placówce przedszkolnej należy uznać za bardzo udane. Każde z dzieci aktywnie brało udział w spotkaniu i każdy z nas wyniósł z niego wiele cennych informacji. Nie możemy doczekać się kolejnych odwiedzin w Bninie!

Materiał: Aneta Rózga-Miniszewska / GBP Sadki

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 9 4

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Symbliczne miejsce pochówku wielkiego piewcy. Kim był hr. Leon Skórzewski?

Jeśli weekend, to kolejny raz chcemy przekazać Wam kilka informacji o ciekawych# miejscach kultu - tym razem kolej przyszła na Leśnictwo Drogosław.

(czytaj więcej)
0

Szkolenia rotacyjne. Żołnierze Wojska Polskiego w Kowalewku

W miniony weekend tereny Nadleśnictwa Szubin oraz obiekty #OSP JRS Kowalewko zostały zdominowane przez żołnierzy Wojska Polskiego, którzy realizują szkolenia rotacyjne.

(czytaj więcej)
0

Trzecia edycja kampanii "Lowe Krowe". Promocja zdrowych nawyków

Zapraszamy do udziału w trzeciej edycji kampanii# "Lowe Krowe"!

(czytaj więcej)
0

Święto polskiej żywności. Prezentacje krajowych produktów

26 maja w otoczeniu zielonego #Służewca, na gości w każdym wieku, czekać będzie oprócz znakomitego jedzenia, mnóstwo dodatkowych atrakcji. Każdego roku Piknik Poznaj Dobrą Żywność to święto polskiej żywności.

(czytaj więcej)