Dziś mamy 21 kwietnia 2024, niedziela, imieniny obchodzą:

18 lutego 2024

Skontrolowano tylko dwie stacje w powiecie. Jakość paliw sprawdzona

fot. MM

fot. MM

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów przeprowadził kontrolę #jakości paliwa na stacjach benzynowych w całym kraju. Jak wypadły tzw. CPN-y w naszym powiecie?

Przez cały ubiegły rok, Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) przeprowadzał kontrolę jakości paliw na stacjach benzynowych. To do tej instytucji należy monitorowanie i kontrolowanie jakości paliwa. Kontrolowano jakość paliw ciekłych - benzyny i oleju napędowego, biopaliw ciekłych oraz gazu skroplonego (LPG). Pobierane były próbki paliw z poszczególnych stacji, które następnie oceniano pod kątem ich zgodności z wymaganiami określonymi w rozporządzeniu ministra gospodarki z 2007 roku w sprawie sposobu monitorowania jakości paliw ciekłych.

Kontrole nie objęły wszystkich stacji w kraju. Sprawdzono 1934 CPN-y. Okazuje się, że w większości z nich, jakość sprzedawanych tam paliw była dobra, a ponadto była także lepsza niż w 2021 i 2022 roku. Jeżeli chodzi o zeszły rok, na terenie powiatu nakielskiego dystrybucja i sprzedaż paliw była prowadzona w 17 stacjach. Z tego, osiem znajduje się na terenie gminy Nakło, cztery na terenie gminy Szubin, po dwie w gminie Kcynia i Mrocza oraz jedna stacja w Sadkach. Spośród nich, w ubiegłym roku UOKiK przeprowadził tylko dwie kontrole. Skontrolowano tylko paliwo na stacji w Ślesinie - gdzie zarówno jakość oleju napędowego oraz benzyny była dobra, oraz stacji przy ul. Poznańskiej w Nakle, gdzie tamtejszy olej napędowy również był dobrej jakości. Warty zapamiętania dla kierowców jest fakt, że w przypadku wątpliwości co do jakości paliwa, można ten fakt zgłosić. Wystarczy wypełnić formularz na stronie internetowej UOKiK. Należy opisać miejsce zakupu paliwa oraz nieprawidłowości i dane osoby zgłaszającej. Takie zgłoszenie jest podstawą do przeprowadzenia kontroli na stacji przez UOKiK.

Źródło: 

Oceń artykuł: 9 6

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (3) Zgłoś naruszenie zasad

  • 1 (5)

  Za komuny , w dniu 18-02-2024 13:25:24 napisał:

  Com dawno już nie ma

  odpowiedz

  • 2 (4)

  Za komuny , w dniu 18-02-2024 13:26:20 napisał:

  Cpn dawno już nie ma

  odpowiedz

  • 0 (0)

  Ja, w dniu 19-02-2024 09:10:09 napisał:

  CO DO PALIW TO PALIWO EKO TO WIELKA SCIEMA I ROBIENIE LUDZI W BAMBUKO.NISZCZENIE SILNIKOW .

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Dziękujemy za dodanie opinii. Niebawem pojawi się na stronie.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Bezpłatne kontrolowanie sprawności zawieszenia
Sporządzanie listy płac
od 50PLN
Balustrady Bramy Ogrodzenia
Szkolenie z pierwszej pomocy
49PLN
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Szkolenia bhp okresowe
od 70PLN
Szkolenia bhp wstępne
od 30PLN
Analiza stanu bhp w firmie
od 50PLN
0

Ciekawe miejsca na terenie Leśnictwa Dębogóra. Co warto zobaczyć?

Pogoda nie zachęca wręcz do #wychodzenia na zewnątrz, więc My chcemy Was zachęcić do lektury przy porannej kawie. Tym razem kilka ciekawych miejsc na terenie Leśnictwa Dębogóra.

(czytaj więcej)
0

Rocznica powstania w gettcie warszawskim. Heroiczna walka

Dzisiaj, 19 kwietnia przypada# 81. rocznica powstania w getcie warszawskim.

(czytaj więcej)
0

Zmień swoje dotychczasowe nawyki. Serce kocha sport

Systematyczna aktywność fizyczna jest podstawą# zdrowego stylu życia. Małymi krokami spróbuj zmienić swoje dotychczasowe nawyki.

(czytaj więcej)
0

Kwiecień plecień. Poranne opady śniegu zaskoczyły mieszkańców

W kcyńskiej gminie dziś rano #padał śnieg z deszczem i to dość intensywnie. Za oknem przez kilkanaście minut panowała iście zimowa aura.

(czytaj więcej)