Strzelali o puchar komendanta. Kto okazał się najlepszy?

fot. JRS Kowalewko
W miniony weekend na terenie strzelnicy w # Kowalewku zostały przeprowadzone zawody strzeleckie, z cyklu tegorocznych imprez sportowych, których celem było między innymi popularyzacja sportu strzeleckiego oraz postaw patriotycznych.
Zawody zgromadziły kilkudziesięciu strzelców, którzy rywalizowali w dwuboju strzeleckim - pistolet sportowy odległość 25m i karabin sportowy odległość 50m. Rozegrano również zawody o Puchar Komendanta JRS Kowalewko – Krzysztofa Napieralskiego.
Zawody były zgłoszone do kalendarza Polskiego Związku Strzelectwa Sportowego, co znacznie podniosło rangę oraz wymusiło ducha zdrowej rywalizacji sportowej gromadząc znanych strzelców z terenu całego regionu.
W ostateczności najlepsze wyniki w Zawodach Strzeleckich uzyskali:
1 miejsce – Bojewski Mariusz
2 miejsce – Tomaszewski Jan
3 miejsce – Jasiński Jacek
Puchar Komendanta trafił w ręce Jana Tomaszewskiego.
Serdecznie gratulujemy.
Zapraszamy na kolejne zawody na strzelnicę w Kowalewku, zachęcamy wszystkich do udziału w nich.
Jesteś fanem strzelania? Poszukujesz niebanalnej rozrywki? A może interesują cię przygotowania do egzaminów strzeleckich do własnego pozwolenia na broń? Strzelnica Sportowa w Kowalewku to idealne miejsce dla Ciebie. Zapraszamy.
materiał: JRS Kowalwewko
Galeria




Czytaj również
Dodaj komentarz
LOKALNY HIT
Śmigus-dyngus. Symboliczne budzenie przyrody do życia

Poniedziałek Wielkanocny nie ma szczególnego #rytu liturgicznego, za to ten drugi dzień Świąt ma bogatą obrzędowość ludową. Zwany jest również Lanym Poniedziałkiem, dniem świętego Lejka, oblewanką, polewanką albo po prostu śmigusem-dyngusem.
(czytaj więcej)Tradycja Pałuckich Palm Wielkanocnych. Symbol, który buduje wspólnotę

W regionie Pałuk, na pograniczu Wielkopolski i Kujaw, tradycja wykonywania# palm wielkanocnych nie jest tylko rytuałem związanym z Niedzielą Palmową. To żywe dziedzictwo, przekazywane z pokolenia na pokolenie, będące symbolem zakorzenienia w kulturze, duchowości i wspólnocie. W Kcyni ta tradycja żyje dzięki zaangażowaniu mieszkańców oraz pracy pasjonatów, takich jak Maria Kordyś – instruktorka Gminnego Centrum Kultury i Biblioteki, która od ponad 35 lat czuwa nad jej kontynuacją.
(czytaj więcej)Człowiek z pasją. Stanisław Gill i jego zachwycające prace z zapałek

Ludzi utalentowanych w powiecie nakielskim nie brakuje.# Jedni ochoczo dzielą się ze światem swoją pasją, jednakże są również tacy, którzy oddają się jej wyłącznie w domowym zaciszu i nie szukają większego rozgłosu. Bez wątpienia do grona takich osób zalicza się pochodzący z Mroczy Stanisław Gill.
(czytaj więcej)Tradycje wielkanocne. Dominuje symbolika zwycięstwa życia nad śmiercią

Wielki Tydzień i Wielkanoc to czas obrzędów# religijnych związanych ze śmiercią i zmartwychwstaniem Chrystusa. Cykl świąteczny rozpoczyna Niedziela Palmowa, a kończy śmigus dyngus w Wielkanocny Poniedziałek.
(czytaj więcej)
Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad
Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.
Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!