Dziś mamy 20 czerwca 2024, czwartek, imieniny obchodzą:

01 czerwca 2024

Tydzień bankowości w Staszicu. Młodzież pogłębiała swoją wiedzę

fot. powierzone

fot. powierzone

W Zespole Szkół im. Stanisława Staszica #w Nakle nad Notecią współpraca szkoły z pracodawcami jest bardzo istotnym elementem kształcenia przyszłych ekonomistów. Szczególnie dobrze rozwija się ona w ramach patronatu Banku Spółdzielczego w Nakle nad Notecią. Dzięki niej uczniowie mają możliwość zdobycia praktycznych umiejętności i wiedzy oraz podstaw doświadczenia zawodowego.

W miesiącu maju odbył się w Zespole Szkół cykl spotkań uczniów Staszica z pracownikami nakielskiego Banku Spółdzielczego. W ciągu tygodnia młodzież każdego dnia pogłębiała wiedzę z zakresu roli banku we współczesnym świecie, oszczędzania, rodzaju produktów bankowych, nowoczesnych usług oferowanych przez bank jak BLIK, aplikacja BSLMobile, bezpiecznego poruszania się w cyberprzestrzeni, jak również codziennej pracy bankowca. Spotkania z uczennicami i uczniami odbywały się z podziałem na sześć modułów tematycznych. Były to: „Cyberbezpieczeństwo”, „Mądre inwestowanie”, „Moje finanse – myślę przedsiębiorczo”, „Praca w banku”, „Rynki finansowe – zaufanie w biznesie” oraz „Wiarygodność finansowa i zdolność kredytowa”. Prelegentami byli pracownicy banku: Wojciech Gawlak, Justyna Gruntkowska, Gracjan Konieczka, Tomasz Kokoszewski, Anna Dawidowicz i Lucyna Mikulska.

Młodzież biorąca udział w tym wydarzeniu chętnie zadawała prowadzącym pytania związane  z bankowością i szeroko pojętymi finansami. Ponadto uczennice i uczniowie brali udział w tematycznych quizach. Na zwycięzców czekały drobne nagrody rzeczowe.

Organizatorką tygodniowego wydarzenia była Grażyna Kinderman.

Zespół Szkół im Stanisława Staszica w Nakle nad Notecią jest szkołą otwartą potrafiącą współpracować z lokalnymi podmiotami gospodarczymi z korzyścią dla uczniów.

Materiał: Grażyna Kinderman

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 10 7

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Wspólne ćwiczenia przeciwkryzysowe. Współdziałanie służb

16 czerwca 2024 r. 8 Kujawsko-Pomorska Brygada# Obrony Terytorialnej szkoliła się wspólnie z Państwową i Ochotniczą Strażą Pożarną. Celem ćwiczeń w miejscowości Wielgie było zgrywanie działań służb w ramach zarządzania kryzysowego na wypadek klęski żywiołowej. W działaniach uczestniczyli przedstawiciele samorządu lokalnego razem z Wójtem Gminy.

(czytaj więcej)
0

Dwudziesta szósta wędrówka. Na uczestników czekał pyszny posiłek

Dzisiejszą wędrówkę w większości maszerowaliśmy w korycie #Rokitki. 20 uczestników rozpoczęło wędrówkę a 19 ukończyło. Jedna osoba musiała się wycofać ze względu na rozklejenie się obuwia.

(czytaj więcej)
0

Grillowa patera, czyli obiad na grillu dla rodziny i przyjaciół. Sprawdź!

Macie zamiar zorganizować grillową ucztę? Takie #spotkania z obfitością dań i smaków są teraz bardzo popularne, zarówno w restauracjach, jak na prywat-nych imprezach. Dzielcie się jedzeniem, kosztujcie, a przed wszystkim dobrze się bawcie!

(czytaj więcej)