Dziś mamy 19 maja 2024, niedziela, imieniny obchodzą:

15 maja 2024

Wojewódzki konkurs twórczości. "Razem przez świat"

fot. KP

fot. KP

W środę, 15 maja na stadionie miejskim #w Mroczy miał miejsce Wojewódzki Konkurs Twórczości Osób z Niepełnosprawnością „Razem przez świat”.

Patronat honorowy nad imprezą sprawował Burmistrz Miasta i Gminy Mrocza Jarosław Okonek. Na konkurs do Mroczy swych przedstawicieli wysłało 19 podmiotów z całego województwa kujawsko-pomorskiego - warsztatów terapii zajęciowej, środowiskowych domów samopomocy, szkół oraz kół emerytów i rencistów. Powiat nakielski reprezentowały: WTZ Mrocza, WTZ Paterek, WTZ Szubin, ZSS w Karnowie, SP nr 2 w Nakle, Emeryci i renciści z Mroczy.

Barwny korowód uczestników wraz z maskotkami imprezy przeszedł z rynku na stadion w Mroczy. Osoby z niepełnosprawnością brały udział w różnych konkursach, a mianowicie: rzut do celu z tablicą, rzut ringo na patyk, kodowania z którego powstaje rysunek, zdobienie małej doniczki, wykonanie igielnika w kształcie serca, wykonanie aniołka z makramy. Na koniec rywalizowano w przeciąganiu liny o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Mrocza. Oprócz konkursów była również prelekcja przygotowana przez funkcjonariusza policji „Jak bronic się przed atakiem agresywnego psa?”

Prezes TPD KPOR w Bydgoszczy Mariola Piasecka wręczyła odznaki „Przyjaciel Dziecka” oraz „Serce na Dłoni”. Odznakę „Przyjaciel Dziecka” otrzymali: burmistrz Mroczy Jarosław Okonek i Katarzyna Kotulska. Odznaki te są za wieloletnią pracę na rzecz osób z niepełnosprawnościami. Natomiast odznakę „Serce na Dłoni” za zaangażowanie w pracę na rzecz osób z niepełnosprawnością uzyskał Paweł Kowalski.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali upominki, a ich zwycięzcy nagrody indywidualne.

Organizatorami wydarzenia byli: Towarzystwo Przyjaciół Dzieci KPOR Warsztat Terapii Zajęciowej w Mroczy, Urząd Miasta i Gminy Mrocza, Bank Spółdzielczy Koronowo oddział w Mroczy, Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji w Mroczy. Organizatorów wspierali wolontariusze z: Techniku Mundurowego w Mroczy, Zespołu Szkół im. S. Staszica w Nakle i Szkoły Podstawowej w Mroczy.

Oceń artykuł: 17 10

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Aparat dla dzieci
99,00 złPLN
Zezwolenie na przetwarzanie odpadów
od 2000PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności zawieszenia
Metodyka prowadzenia instruktażu stanowiskowego
49PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności amortyzatorów
Zezwolenie na transport odpadów
od 2000PLN
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Szkolenie okresowe dla pracodawców i osób kierujących pracownikami
189PLN
0

Symbliczne miejsce pochówku wielkiego piewcy. Kim był hr. Leon Skórzewski?

Jeśli weekend, to kolejny raz chcemy przekazać Wam kilka informacji o ciekawych# miejscach kultu - tym razem kolej przyszła na Leśnictwo Drogosław.

(czytaj więcej)
0

Leczenie boreliozy metodą ILADS. Nałożono pierwszą karę pieniężną

Podsumowanie działań Rzecznika Praw Pacjenta w zakresie leczenia# boreliozy metodą ILADS i pierwsza kara pieniężna nałożona w tej sprawie.

(czytaj więcej)
0

Zielone Świątki. Niedziela Zesłania Ducha Świętego

Dzisiaj Zielone Świątki. Kościół katolicki obchodzi #Niedzielę Zesłania Ducha Świętego.

(czytaj więcej)
0

Dokumentacja medyczna na żądanie pacjenta. Zapadł wyrok

Udostępnianie dokumentacji medycznej – placówka medyczna ma obowiązek #wysyłki pacjentowi, na jego żądanie, dokumentacji medycznej pocztą. Sąd potwierdza stanowisko Rzecznika Praw Pacjenta.

(czytaj więcej)