Dziś mamy 21 lutego 2024, środa, imieniny obchodzą:

18 stycznia 2024

Z wizytą u przedszkolaków. Ćwiczenia ruchowe i zabawy plastyczne

fot. Agata Zwierzchowska, Magdalena Sobiecka

fot. Agata Zwierzchowska, Magdalena Sobiecka

W przededniu Międzynarodowego Dnia Kubusia Puchatka#, który to obchodzimy w dniu urodzin brytyjskiego pisarza Alana Alexandra Milne’a, autora książek o naszym pluszowym misiu Gminna Biblioteka Publiczna w Sadkach 17 stycznia złożyła wizytę przedszkolakom z Niepublicznej Szkoły Podstawowej Stowarzyszenia Żakus w Anielinach.

Dzieci wysłuchały opowiadania pt. "Szkoła dla zwierzaków" autorstwa K.W. Zoehfeld i odpowiedziały na pytania dotyczące książeczki oraz poznały przyjaciół Kubusia Puchatka zamieszkujących Stumilowy Las. Wspólnie pobrykaliśmy wykonując kubusiowe ćwiczenia ruchowe. Następnie przeszliśmy to wyznaczonych zadań. Przedszkolaki wykonały piękne kolorowe opaski na głowy z bohaterami książeczki oraz wyklejały plasteliną przygotowane obrazki. Dzieci wykazały się bardzo dużą aktywnością i z zaangażowaniem uczestniczyły w spotkaniu.

Paniom przedszkolankom oraz dzieciom dziękujemy za kolejne miłe przyjęcie i za poświęcony czas, a także za możliwość przeprowadzania zajęć.

Materiał: Aneta Rózga-Miniszewska / GBP Sadki

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 6 4

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Nadchodzi "Noc Sów". Doskonała okazja do poznania tajemnic tych ptaków

Od wieków sowy wzbudzały wśród ludzi skrajne emocje#: podziw i strach. Te drapieżne ptaki, uznawane za symbol mądrości i śmierci, także obecnie intrygują wyglądem i zachowaniem. Niech nadchodząca Noc Sów będzie okazją do poznania sowich tajemnic, rozmów o ich postrzeganiu w przeszłości i znaczeniu w przyrodzie.

(czytaj więcej)
0

Prace archeologiczne zakończone. Co kryła ziemia pod budynkami?

Na placu, po zburzonej części kompleksu budynków siedziby #komendy wojewódzkiej PSP, zakończyły się prace archeologiczne. W ubiegły piątek dokonano odbioru tych robót, co ostatecznie skończy się stosownym protokołem.

(czytaj więcej)
0

Program resocjalizacji w potulickiej jednostce. Zapobieganie skutkom izolacji

Kiedy zapada wyrok 25 lat pozbawienia wolności...# Kiedy zapada wyrok dożywotniego pozbawienia wolności.... Wyrok. Więzienie. Cela. Funkcjonariusz w mundurze. Dźwięk zamykanych krat. Dźwięk zamykanej celi. Czas. I jeszcze raz czas. Codzienność. Tu słowo wolność nabiera innego znaczenia. Niezbędne zatem jest podejmowanie adekwatnych oddziaływań wobec skazanych na długoterminowe kary pozbawienia wolności, to grupa osadzonych wymagająca szczególnej uwagi. Wychodząc naprzeciw potrzebom Zakład Karny w Potulicach już kolejny rok realizuje program resocjalizacji z zakresu zapobiegania negatywnym skutkom izolacji, zwłaszcza wobec skazanych odbywających długoterminowe kary pozbawienia wolności pn. Artefakt, który zajął I miejsce w Konkursie Dyrektora Generalnego Służby Więziennej na najlepszy program resocjalizacji.

(czytaj więcej)
0

Święto UMK w Toruniu. W 2023 roku mury uczelni opuściło 4 246 absolwentów

Toruńska Alma Mater obchodzi dziś (19 lutego) swoje święto. #W uroczystości uczestniczył marszałek Piotr Całbecki.

(czytaj więcej)