Dziś mamy 21 kwietnia 2024, niedziela, imieniny obchodzą:

18 marca 2023

Zajączki wkrótce ozdobią wielkanocne stoły. Miły i twórczy poranek

fot. GOK Sadki

fot. GOK Sadki

W minioną środę z samego rana odwiedziła nas klasa Pani Emilii Górak. Z racji zbliżającej się #wielkimi krokami wiosny oraz świąt wielkanocnych postanowiliśmy wykonać tematyczne ozdoby.

Najpierw uczniowie zabrali się za robienie zajączków. Ich zadaniem było wycięcie konturu zwierzątka z kolorowego sztywnego papieru. Kolejnym etapem było sklejenie postaci, tak by mogła swobodnie stać. Ostatnim elementem było przyklejenie noska, ogonka, oczu oraz wnętrza uszu, które wcześniej dzieci wycięły z filcu.

Taki zajączek może stanowić dekorację stołu wielkanocnego służąc np. jako ozdobna opaska na serwetkę.

Gdy nasz świąteczny symbol był już gotowy postanowiliśmy wykonać jeszcze kapelusz, w którym śmiało można przywitać Panią Wiosnę. Dzieci otrzymały wycięte z papieru technicznego koła, które następnie musiały ponacinać od środka niczym pizze na osiem +/- równych części. Później każdy powstały trójkąt trzeba było odgiąć do góry- tak by stały pionowo. I wtedy zaczęła się cała zabawa w ozdabianie… Do dyspozycji pierwszoklasistów było mnóstwo kolorowych kwiatów, motylków, zielonych listów i papierowych traw...

Wszystkie kapelusze były dopracowane przez dzieci w najdrobniejszym szczególe. Na pewno żadnego z nich nie powstydziłaby się ubrać sama Pani Wiosna w dniu swego nadejścia!

To był bardzo miły poranek spędzony z pracowitą, twórczą i sympatyczną klasą! Dziękujemy za Waszą obecność!

Materiały do zajęć zapewnił Gminny Ośrodek Kultury w Sadkach, a przeprowadziła je Magdalena Sobiecka animator kultury GOK.

Materiał: Magdalena Sobiecka / GOK Sadki

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 5 3

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Ciekawe miejsca na terenie Leśnictwa Dębogóra. Co warto zobaczyć?

Pogoda nie zachęca wręcz do #wychodzenia na zewnątrz, więc My chcemy Was zachęcić do lektury przy porannej kawie. Tym razem kilka ciekawych miejsc na terenie Leśnictwa Dębogóra.

(czytaj więcej)
0

Rocznica powstania w gettcie warszawskim. Heroiczna walka

Dzisiaj, 19 kwietnia przypada# 81. rocznica powstania w getcie warszawskim.

(czytaj więcej)
0

Zmień swoje dotychczasowe nawyki. Serce kocha sport

Systematyczna aktywność fizyczna jest podstawą# zdrowego stylu życia. Małymi krokami spróbuj zmienić swoje dotychczasowe nawyki.

(czytaj więcej)
0

Kwiecień plecień. Poranne opady śniegu zaskoczyły mieszkańców

W kcyńskiej gminie dziś rano #padał śnieg z deszczem i to dość intensywnie. Za oknem przez kilkanaście minut panowała iście zimowa aura.

(czytaj więcej)