Dziś mamy 13 czerwca 2024, czwartek, imieniny obchodzą:

15 grudnia 2022

Zimowe piosenki i wigilijna opowieść. Przedszkolaki w świątecznym nastroju

fot. Ewa Fikowska, Magda Krzemińska, Irena Fejfer, Magdalena Sobiecka

fot. Ewa Fikowska, Magda Krzemińska, Irena Fejfer, Magdalena Sobiecka

W środę, 14 grudnia wraz z Gminna Biblioteka Publiczna w Sadkach mieliśmy okazję przeprowadzić zajęcia w najmłodszych grupach przedszkola# Dobre Ludki. Były to Pszczółki oraz Biedronki.

Dzieci przywitały nas śpiewem. Zimowe piosenki od razu wprowadziły świąteczny nastrój. Kiedy usiedliśmy w kole przyszedł czas na wigilijną opowieść. Bibliotekarka Monika Mitek przeczytała dzieciom bajkę o przygodach zwierzątek i Świętego Mikołaja. Po wysłuchaniu ich historii przyszła pora na omówienie z dziećmi jej treści. Okazało się, że nasze przedszkolaki doskonale wsłuchały się w treść bajki i bez problemu odpowiadały na wszystkie pytania Pani Moniki. Bajka zdecydowanie przypadła im do gustu.

Następnie nastał czas na radosną twórczość. Animatorka kultury GOK Magdalena Sobiecka przygotowała dla dzieci papierowe bombki oraz kartonowe choinki. Zadaniem Dobrych Ludków było ich ozdobienie. Do dyspozycji miały kredki, kolorowe papiery- takie błyszczące i brokatowe oraz samoprzylepne ozdoby- naklejki dżety, cekiny. Materiały zachwyciły przedszkolaków i w mig przystąpiły do pracy. Każde dziecko wykonało po 2 bombki. Kiedy wszystkie były już gotowe można było ozdobić nasze smutne kartonowe choinki. Za sprawą dzieci już po chwili zamieniły się w piękne, wesołe i kolorowe drzewka! 

Jako że w naszym przedszkolu panie szczególnie dbają o tzw. "dobre wychowanie" dzieci, to oczywiście nie obyło się bez pięknych podziękowań ze strony przedszkolaków oraz świątecznych życzeń! Dzieci wręczyły nam piękne, ręcznie robione kartki oraz mały upominek. Nie obeszło się bez przytulasów! To był bardzo miły gest i cudownie spędzony poranek! 

Do zobaczenia w Nowym Roku!

Materiał: Magdalena Sobiecka

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 2 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Ile punktów karnych masz na swoim koncie? Możesz sprawdzić przez internet

Zanim wyruszysz w drogę - sprawdź, ile punktów# karnych masz na swoim koncie. Zrobisz to za darmo, szybko i w prosty sposób – przez internet lub w aplikacji mObywatel.

(czytaj więcej)
0

Zagrożenia w cyberprzestrzeni. Minionej doby napłynęło wiele zgłoszeń

Minionej doby do zespołu CSIRT NASK, odpowiedzialnego m.in. za #administrację samorządową, sektor przedsiębiorstw (z wyłączeniem infrastruktury krytycznej) oraz za zgłoszenia od osób fizycznych, trafiło 2303 zgłoszenia zagrożeń cyberbezpieczeństwa, spośród których zidentyfikowano 329 nowych incydentów cyberbezpieczeństwa, które są obsługiwane przez CSIRT NASK.

(czytaj więcej)
0

"Historia mówi przez pokolenia". Wielkopolski Kongres Pamięci Narodowej

„Historia mówi przez pokolenia” – pod tym hasłem w dniach 18–19 czerwca #2024 r. na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbędzie się organizowany przez poznański oddział Instytutu Pamięci Narodowej Wielkopolski Kongres Pamięci Narodowej. Wydarzenie zostało objęte Patronatem Honorowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy.

(czytaj więcej)
0

"Edukacja z wojskiem". W zajęciach uczestniczyło blisko 4000 uczniów

W pierwszym miesiącu pilotażowego programu# „Edukacja z wojskiem” w województwie kujawsko- pomorskim w zajęciach uczestniczyło blisko 4000 uczniów. Przez 4 tygodnie zaangażowanych w szkolenie było 40 żołnierzy z 9 jednostek wojskowych z naszego województwa.

(czytaj więcej)