Dziś mamy 10 czerwca 2023, sobota, imieniny obchodzą:

15 grudnia 2022

Zimowe piosenki i wigilijna opowieść. Przedszkolaki w świątecznym nastroju

fot. Ewa Fikowska, Magda Krzemińska, Irena Fejfer, Magdalena Sobiecka

fot. Ewa Fikowska, Magda Krzemińska, Irena Fejfer, Magdalena Sobiecka

W środę, 14 grudnia wraz z Gminna Biblioteka Publiczna w Sadkach mieliśmy okazję przeprowadzić zajęcia w najmłodszych grupach przedszkola# Dobre Ludki. Były to Pszczółki oraz Biedronki.

Dzieci przywitały nas śpiewem. Zimowe piosenki od razu wprowadziły świąteczny nastrój. Kiedy usiedliśmy w kole przyszedł czas na wigilijną opowieść. Bibliotekarka Monika Mitek przeczytała dzieciom bajkę o przygodach zwierzątek i Świętego Mikołaja. Po wysłuchaniu ich historii przyszła pora na omówienie z dziećmi jej treści. Okazało się, że nasze przedszkolaki doskonale wsłuchały się w treść bajki i bez problemu odpowiadały na wszystkie pytania Pani Moniki. Bajka zdecydowanie przypadła im do gustu.

Następnie nastał czas na radosną twórczość. Animatorka kultury GOK Magdalena Sobiecka przygotowała dla dzieci papierowe bombki oraz kartonowe choinki. Zadaniem Dobrych Ludków było ich ozdobienie. Do dyspozycji miały kredki, kolorowe papiery- takie błyszczące i brokatowe oraz samoprzylepne ozdoby- naklejki dżety, cekiny. Materiały zachwyciły przedszkolaków i w mig przystąpiły do pracy. Każde dziecko wykonało po 2 bombki. Kiedy wszystkie były już gotowe można było ozdobić nasze smutne kartonowe choinki. Za sprawą dzieci już po chwili zamieniły się w piękne, wesołe i kolorowe drzewka! 

Jako że w naszym przedszkolu panie szczególnie dbają o tzw. "dobre wychowanie" dzieci, to oczywiście nie obyło się bez pięknych podziękowań ze strony przedszkolaków oraz świątecznych życzeń! Dzieci wręczyły nam piękne, ręcznie robione kartki oraz mały upominek. Nie obeszło się bez przytulasów! To był bardzo miły gest i cudownie spędzony poranek! 

Do zobaczenia w Nowym Roku!

Materiał: Magdalena Sobiecka

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Wesele sporym wydatkiem. W jaki sposób i na czym można zaoszczędzić?

Koszty organizacji ślubu i wesela rosną z roku na rok. Wiele osób poszukuje sposobów, by #zaoszczędzić. Jak wynika z naszych analiz, obecnie za „talerzyk” płacimy od 250 do nawet 500 złotych. W Polsce zwykle organizowane są przyjęcia na średnio 80 do 100 osób, choć niektóre pary planują huczne wesela nawet dla 300 gości. Wesele to zwykle spory wydatek w domowym budżecie. Podpowiadamy, w jaki sposób zaoszczędzić i na czym.

(czytaj więcej)
0

Idealny składnik diety odchudzającej. Sprytne sposoby na jajka w stylu fit

Jajko to produkt powszechnie znany i lubiany, chętnie spożywany osobno, ale także jako #dodatek czy element wielu potraw. Stanowi również idealny składnik diety dla osób, które pragną zrzucić parę kilogramów lub być fit dzięki codziennym aktywnościom czy uprawianiu sportu.

(czytaj więcej)
0

"Poradnik bezpiecznego wypoczynku”. O czym należy pamiętać?

Przed rozpoczęciem ferii zachęcamy do zapoznania się z# „Poradnikiem bezpiecznego wypoczynku” Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz sprawdzenia wiarygodności organizatora za pośrednictwem bazy danych o wypoczynku.

(czytaj więcej)
0

Międzynarodowy Dzień Bezpieczeństwa Żywności. Ustanowiony w 2018 roku

Już po raz piąty, 7 czerwca obchodzimy Międzynarodowy Dzień #Bezpieczeństwa Żywności. W tym roku hasło przewodnie to „Standardy żywnościowe ratują życie”.

(czytaj więcej)