Dziś mamy 30 stycznia 2023, poniedziałek, imieniny obchodzą:

15 grudnia 2022

Zimowe piosenki i wigilijna opowieść. Przedszkolaki w świątecznym nastroju

fot. Ewa Fikowska, Magda Krzemińska, Irena Fejfer, Magdalena Sobiecka

fot. Ewa Fikowska, Magda Krzemińska, Irena Fejfer, Magdalena Sobiecka

W środę, 14 grudnia wraz z Gminna Biblioteka Publiczna w Sadkach mieliśmy okazję przeprowadzić zajęcia w najmłodszych grupach przedszkola# Dobre Ludki. Były to Pszczółki oraz Biedronki.

Dzieci przywitały nas śpiewem. Zimowe piosenki od razu wprowadziły świąteczny nastrój. Kiedy usiedliśmy w kole przyszedł czas na wigilijną opowieść. Bibliotekarka Monika Mitek przeczytała dzieciom bajkę o przygodach zwierzątek i Świętego Mikołaja. Po wysłuchaniu ich historii przyszła pora na omówienie z dziećmi jej treści. Okazało się, że nasze przedszkolaki doskonale wsłuchały się w treść bajki i bez problemu odpowiadały na wszystkie pytania Pani Moniki. Bajka zdecydowanie przypadła im do gustu.

Następnie nastał czas na radosną twórczość. Animatorka kultury GOK Magdalena Sobiecka przygotowała dla dzieci papierowe bombki oraz kartonowe choinki. Zadaniem Dobrych Ludków było ich ozdobienie. Do dyspozycji miały kredki, kolorowe papiery- takie błyszczące i brokatowe oraz samoprzylepne ozdoby- naklejki dżety, cekiny. Materiały zachwyciły przedszkolaków i w mig przystąpiły do pracy. Każde dziecko wykonało po 2 bombki. Kiedy wszystkie były już gotowe można było ozdobić nasze smutne kartonowe choinki. Za sprawą dzieci już po chwili zamieniły się w piękne, wesołe i kolorowe drzewka! 

Jako że w naszym przedszkolu panie szczególnie dbają o tzw. "dobre wychowanie" dzieci, to oczywiście nie obyło się bez pięknych podziękowań ze strony przedszkolaków oraz świątecznych życzeń! Dzieci wręczyły nam piękne, ręcznie robione kartki oraz mały upominek. Nie obeszło się bez przytulasów! To był bardzo miły gest i cudownie spędzony poranek! 

Do zobaczenia w Nowym Roku!

Materiał: Magdalena Sobiecka

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Jak zaoszczędzić na żywnosci? Walka z inflacją w ... lodówkach

Inflacja utrzymująca się na poziomie kilkunastu procent sprawia, że ceny wielu produktów żywnościowych rosną# z miesiąca na miesiąc. Prognozy na przyszłość nie wróżą pozytywnych zmian, dlatego szybko musimy nauczyć się bardziej racjonalnej gospodarki naszymi zasobami. Wraz z początkiem nowego roku na platformie MajAcademy, ruszyło nowe wyzwanie, dzięki któremu każdy może w prosty sposób nauczyć się lepiej gospodarować budżetem, bez oszczędności na swoim zdrowiu!

(czytaj więcej)
0

Koszt utylizacji paneli fotowoltaicznych. Co dalej ze zużytymi modelami?

Panele fotowoltaiczne wciąż cieszą się dużą popularnością. Jako że świadomość ekologiczna Polaków nieustannie się zmienia, #to wiele osób już na etapie wyboru odpowiedniego rozwiązania zaczęło zadawać sobie pytanie – co zrobić po 25-30 latach, gdy panele nie będą nadawały się do dalszego użytkowania? I ile kosztuje utylizacja paneli fotowoltaicznych? Odpowiadamy.

(czytaj więcej)
0

Odchudzanie częstym postanowieniem noworocznym. Jak wytrwać na diecie?

Nikt nie wie, jak to się stało, że rozpoczęcie odchudzania stało się jednym z podstawowych postanowień, jakie# narzucamy sobie wraz z początkiem niemal każdego nowego roku. Żyjemy w kulturze diet. Jednak im bardziej są one restrykcyjne i pełne wyrzeczeń, tym trudniej w nich wytrwać. Tymczasem do pełni szczęścia wystarczy odrobina organizacji i wiedzy na temat podstawowych procesów, jakie zachodzą w naszym organizmie. Jak mogą pomóc w tym dietetycy i MajAcademy – platforma zapewniająca profesjonalne wsparcie w dbaniu o nasze zdrowie.

(czytaj więcej)
0

Zbliżają się ferie zimowe. Co warto zobaczyć w Polsce?

Ferie zimowe zbliżają się wielkimi krokami! To idealny moment na to, żeby zacząć planować ten wyjątkowy, beztroski czas. #Z badań wynika, że niemal 60% Polaków najchętniej spędza ferie w kraju. Co warto zobaczyć w Polsce? Gdzie się udać? Jakich atrakcji możemy się spodziewać? I jak przygotować się na wspaniałą, beztroską zabawę? Podpowiadamy!

(czytaj więcej)