Dziś mamy 19 maja 2024, niedziela, imieniny obchodzą:

09 maja 2024

Lekcja pod hasłem "Biblioteka miejsce na czasie". Wizyta uczniów

fot. GBP Sadki

fot. GBP Sadki

Z okazji rozpoczęcia się, 8 maja, XXI Tygodnia Bibliotek#, Gminna Biblioteka Publiczna w Sadkach gościła klasę III b wraz z wychowawcami p. Judytą Pawlaczyk p.Ksenią Jopek.

Uczniowie podczas lekcji bibliotecznej pod hasłem "Biblioteka miejsce na czasie" zapoznali się z prezentacją dotyczącą Dnia Bibliotekarza i Bibliotek. Usłyszeli też krótką historię sadkowskiej książnicy, która 16 stycznia skończyła 75 lat. Następnie dzieci przeczytały o korzyściach płynących z czytania i zapoznały się z ofertą biblioteki nie ograniczającą się tylko do książek tradycyjnych . Po zabawie na" rozruszanie kości" p. dyrektor biblioteki Joanna Brzozowska przeczytała baśń H, Ch. Andersena "Szczęście można znaleźć nawet w patyku.". Po jej wysłuchaniu  uczniowie rozmawiali  na temat tego czym jest dla nich szczęście i czy dla każdego oznacza to samo?. Celem tych zajęć było uświadomienie uczestnikom jak ważny wpływ na jakość życia ma literatura i czytanie, oraz promowanie biblioteki wśród najmłodszych poprzez zabawę.

Materiał: Joanna Brzozowska / GBP Sadki

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 6 6

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Symbliczne miejsce pochówku wielkiego piewcy. Kim był hr. Leon Skórzewski?

Jeśli weekend, to kolejny raz chcemy przekazać Wam kilka informacji o ciekawych# miejscach kultu - tym razem kolej przyszła na Leśnictwo Drogosław.

(czytaj więcej)
0

Leczenie boreliozy metodą ILADS. Nałożono pierwszą karę pieniężną

Podsumowanie działań Rzecznika Praw Pacjenta w zakresie leczenia# boreliozy metodą ILADS i pierwsza kara pieniężna nałożona w tej sprawie.

(czytaj więcej)
0

Zielone Świątki. Niedziela Zesłania Ducha Świętego

Dzisiaj Zielone Świątki. Kościół katolicki obchodzi #Niedzielę Zesłania Ducha Świętego.

(czytaj więcej)
0

Dokumentacja medyczna na żądanie pacjenta. Zapadł wyrok

Udostępnianie dokumentacji medycznej – placówka medyczna ma obowiązek #wysyłki pacjentowi, na jego żądanie, dokumentacji medycznej pocztą. Sąd potwierdza stanowisko Rzecznika Praw Pacjenta.

(czytaj więcej)