Dziś mamy 21 lutego 2024, środa, imieniny obchodzą:

07 grudnia 2023

Puchar Tymbarku. Trwają zapisy uczniów do turnieju piłkarskiego

fot. Ministerstwo Edukacji i Nauki

fot. Ministerstwo Edukacji i Nauki

Zapraszamy uczniów szkół podstawowych do udziału# w turnieju o Puchar Tymbarku. Przedsięwzięcie skierowane jest do młodych, aktywnych miłośników piłki nożnej, którzy chcą aktywnie spędzać czas i rozwijać swoje umiejętności piłkarskie. Zapisy trwają do 31 stycznia 2024 roku. Na zwycięzców czekają wspaniałe nagrody. Wydarzenie jest objęte patronem Ministra Edukacji i Nauki.

O turnieju

Puchar Tymbarku jest jedną z największych tego typu rozgrywek dla dzieci w Europie – propaguje ideę piłki dla każdego (bez względu na płeć, rasę, kolor skóry, wiek, zamożność, umiejętności czy sprawność ruchową).  Od wielu lat popularyzuje ideę fair play i wychowania przez sport, rozpowszechnia zdrowy, aktywny tryb życia oraz wolontariat sportowy wśród coraz szerszego grona odbiorców. Dzięki turniejowi co roku wyłaniani są zdolni i obiecujący zawodnicy dla klubów piłkarskich, a następnie młodzieżowych reprezentacji narodowych.

W Pucharze Tymbarku biorą udział dzieci z całej Polski. W poprzedniej edycji w rozgrywkach wzięła udział co czwarta szkoła podstawowa.

Turniej swoim zasięgiem obejmuje blisko 98 proc. powiatów, a z każdym kolejnym rokiem swoją obecność coraz mocniej akcentują dziewczynki. Do poprzedniej edycji zgłosiło się  o 46 proc. więcej drużyn dziewczęcych niż rok wcześniej.

Jak wciąć udział w Pucharze?

Aby wziąć udział w turnieju, nie trzeba regularnie trenować, wystarczy chęć przeżycia wspaniałej przygody. Turniej skierowany jest do uczniów – dziewczynek i chłopców, rywalizujących w trzech kategoriach wiekowych – do lat 8, 10 i 12.

Zgłoszenia mogą dokonać nauczyciele (wychowania fizycznego, edukacji wczesnoszkolnej) oraz opiekunowie (np. rodzice za pisemną zgodą dyrektora szkoły), wypełniając formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie www.zpodworkanastadion.pl.

Zapisy trwają do 31 stycznia 2024 r.

Co można zyskać?

każda drużyna po zakończeniu rywalizacji w Pucharze otrzymuje pamiątkowy dyplom oraz medale;

  • każda drużyna po zakończeniu rywalizacji w Pucharze otrzymuje pamiątkowy dyplom oraz medale;
  • każdy nauczyciel po zakończonej rywalizacji będzie mógł pobrać dyplom imienny, potwierdzający zaangażowanie w propagowanie zdrowego stylu życia oraz udział zespołu w danym etapie turnieju;
  • drużyny mogą wziąć udział nie tylko w rywalizacji sportowej, ale również w konkursach kreatywnych na najlepszą nazwę oraz logotyp drużyny, w których do wygrania jest bon o wartości 5 tys. zł na sprzęt sportowy;
  • zwycięska drużyna otrzymuje możliwość wyjazdu na mecze reprezentacji Polski, spotkania z kadrą narodową oraz treningu przed trenerami kadr młodzieżowych;
  • uczestnicy Wielkiego Finału otrzymają możliwość rozegrania meczu na PGE Narodowym;
  • szkoły mogą również otrzymać nagrodę specjalną w postaci sprzętu sportowego o wartości 5 tys. zł – w każdym województwie zwycięża jedna szkoła, która była reprezentowana przez największą liczbę drużyn.

Zachęcamy do udziału!

Źródło: Ministerstwo Edukacji i Nauki

Oceń artykuł: 13 10

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Rejestracja podmiotów gospodarczych
od 50PLN
Szkolenie z HACCP
59PLN
Analiza stanu bhp w firmie
od 50PLN
Konstrukcje stalowe
Zadaj pytanie
20PLN
Metodyka prowadzenia instruktażu stanowiskowego
49PLN
Ryzyko zawodowe
od 100PLN
Usługi pełnienia stanowiska Inspektora Ochrony Danych Osobowych
0

Nadchodzi "Noc Sów". Doskonała okazja do poznania tajemnic tych ptaków

Od wieków sowy wzbudzały wśród ludzi skrajne emocje#: podziw i strach. Te drapieżne ptaki, uznawane za symbol mądrości i śmierci, także obecnie intrygują wyglądem i zachowaniem. Niech nadchodząca Noc Sów będzie okazją do poznania sowich tajemnic, rozmów o ich postrzeganiu w przeszłości i znaczeniu w przyrodzie.

(czytaj więcej)
0

Prace archeologiczne zakończone. Co kryła ziemia pod budynkami?

Na placu, po zburzonej części kompleksu budynków siedziby #komendy wojewódzkiej PSP, zakończyły się prace archeologiczne. W ubiegły piątek dokonano odbioru tych robót, co ostatecznie skończy się stosownym protokołem.

(czytaj więcej)
0

Program resocjalizacji w potulickiej jednostce. Zapobieganie skutkom izolacji

Kiedy zapada wyrok 25 lat pozbawienia wolności...# Kiedy zapada wyrok dożywotniego pozbawienia wolności.... Wyrok. Więzienie. Cela. Funkcjonariusz w mundurze. Dźwięk zamykanych krat. Dźwięk zamykanej celi. Czas. I jeszcze raz czas. Codzienność. Tu słowo wolność nabiera innego znaczenia. Niezbędne zatem jest podejmowanie adekwatnych oddziaływań wobec skazanych na długoterminowe kary pozbawienia wolności, to grupa osadzonych wymagająca szczególnej uwagi. Wychodząc naprzeciw potrzebom Zakład Karny w Potulicach już kolejny rok realizuje program resocjalizacji z zakresu zapobiegania negatywnym skutkom izolacji, zwłaszcza wobec skazanych odbywających długoterminowe kary pozbawienia wolności pn. Artefakt, który zajął I miejsce w Konkursie Dyrektora Generalnego Służby Więziennej na najlepszy program resocjalizacji.

(czytaj więcej)
0

Święto UMK w Toruniu. W 2023 roku mury uczelni opuściło 4 246 absolwentów

Toruńska Alma Mater obchodzi dziś (19 lutego) swoje święto. #W uroczystości uczestniczył marszałek Piotr Całbecki.

(czytaj więcej)